Tartu Ülikooli Kammerkoor / Tartu University Chamber Choir Avaleht Koor Teated Repertuaar Album Kontakt In English Eesti keeles

TEATED

11. märts 2015
Tartu ülikooli kammerkoor annab täiesti tavalise kevadkontserdi
21. märtsil, kevade esimesel päeval kell 18.00 korraldavad Tartu ülikooli kammerkoor ja dirigent Triin Koch Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saalis „Täiesti tavalise kevadkontserdi“, kus kantakse ette muusikat nii Eesti autoritelt kui ka välismaistelt heliloojatelt. Kontserdi piletitulust toetatakse Tubina saali kontsertklaveri fondi.
Tartu ülikooli kammerkoor on traditsiooniliselt igal kevadel oma publikut rõõmustanud kevadkontserdiga. Sellel korral kutsuvad kammerkoor ja dirigent Triin Koch kõiki lausa kevade esimesel päeval ehk 21. märtsil kell 18.00 „Täiesti tavalisele kevadkontserdile“. Seekordne kevadkontsert pakub avastamisrõõmu nii endale kui ka teistele, sest esmakordselt astub Tartu ülikooli kammerkoor oma kevadise kavaga üles alles hiljuti valminud Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Eduard Tubina nimelises saalis.
„Sellise suurusega linnas nagu Tartu on ikka suursündmus, kui kohalikud muusikud saavad ühtäkki endale juurde täiesti uue kontserdisaali. Meil on suur rõõm, et Tartu muusikaelu on rikastunud värske ja huvitava kontserdipaigaga. Kammerkoor panustab ka omalt poolt tagasihoidlikult uude ja Tartule väga olulisse saali, annetades osa piletitulust SA Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Tubina saali kontsertklaveri fondi,“ selgitab Tartu ülikooli kammerkoori president Ken Ird.
Kontserdil esitab Tartu ülikooli kammerkoor tavapäraselt muusika nii eesti autoritelt (Eduard Tubin, Alo Ritsing, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Mart Saar, Eino Tamberg) kui ka välismaistelt heiloojatelt (Alfred Schnittke, Peter Cornelius, Charles Villiers Stanford). Lisaks tuleb seekordsel kammerkoori kevadkontserdil Tartu esmaettekandele Andres Lemba kooriteos “Miserere”. See teos jagas 2014. aastal Soomes rahvusvahelise vokaalmuusika festivali VocalEspoo raames korraldatud rahvusvahelise kooriloomingu konkursil segakoorilaulude kategoorias II preemiat.
Piletid hinnaga 5 € on müügil tund enne kontserdi algust koha peal, samuti on võimalik pileteid ette osta Tartu ülikooli kammerkoori lauljatelt.
Lisateave: Ken Ird Tartu ülikooli kammerkoori president tukammerkoor@gmail.com 5226 980

14. veebruar 2015
Kanepi vald tähistab vabariigi aastapäeva piduliku vastuvõtu ja Tartu ülikooli kammerkoori koorikontserdiga

Paljudes valdades on kujunenud traditsiooniks tähistada Eesti vabariigi sünnipäeva kas piduliku vastuvõtuga või kontserdiga. Sel aastal korraldab Kanepi vald vabariigi 97. aastapäeva puhul Kanepi seltsimajas nii piduliku vastuvõtu-tunnustusürituse kui ka koorikontserdi. Vastuvõtt algab 20. veebruaril, reedel kell 17.00 Kanepi seltsimajas (A. Weizenbergi 31, Kanepi alevik, Põlvamaa), kus tunnustatakse Kanepi valla tublimaid, antakse kätte Kanepi valla Aasta Tegija tiitel ja kuulutatakse välja Kanepi valla Aukodanik.
Kell 19.00 jätkub Eesti vabariigi 97. aastapäeva tähistamine Kanepi seltsimaja saalis Tartu ülikooli kammerkoori täispika tasuta kontserdiga. Koori juhatab dirigent Triin Koch, kavas on klassikaline ja uuem koorimuusika nii Eestist kui välismaalt. Kontserdile on oodatud nii kohalikud Kanepi elanikud, ent niisamuti ka koorimuusikasõbrad kaugemalt.
Tartu ülikooli kammerkoor andis Eesti vabariigi aastapäevale pühendatud pikema kontserdi viimati 2008. aastal, kui esinesime Põltsamaa kultuurikeskuses koos Tartu ülikooli akadeemilise naiskooriga. Seekord on meil rõõm tulla Lõuna-Eesti kuplite vahele, et tähistada Eesti 97. sünnipäeva koos Kanepi vallarahvaga. Laulame ja mõtiskleme üheskoos meie ühisest armsast kodumaast.

9. veebruar 2015
Võistulaulmiselt "Tuljak" II koht A-kategoorias
Tartu ülikooli kammerkoor osales 6.-7. veebruaril 2015 Tartus Miina Härma gümnaasiumis XX segakooride võistulaulmisel "Tuljak". Osalejaterohkes A-kategoorias sai kammerkoor ülitihedas konkurentsis II koha. Kategooria võidu viis koju segakoor HUIK! Tallinnast. Tartu ülikooli kammerkoor tänab kõiki oma häid toetajaid ja kaasaelajaid.
Kammerkoor sai II koha A-kategoorias ka 2013. aasta võistulaulmisel, siis jõuti teise tuntud Tallinna koori, kammerkoori Head Ööd, Vend kandadele.

6. veebruar 2015
Tartu ülikooli kammerkoor XX segakooride võistulaulmisel "Tuljak"
Reedel, 6. veebruaril kell 18.40 astub Tartu ülikooli kammerkoor võistlustulle XX segakooride võistulaulmisel "Tuljak" A-kategoorias. Juubelihõnguline võistulaulmine on sellel aastal kokku toonud aukartust äratava ja mitmekesise konkurentsi. A-kategooria kooride mõõduvõtmine algab 6. veebruaril kell 18.00 Tartus Miina Härma gümnaasiumi (Tõnissoni 3) saalis.
Selsamal reedel kell 20.00 astub kammerkoor koos teiste võistulaulmisel osalevate kooridega üles ka ühisel kontserdil Tartu Jaani kirikus. (pilet 3.-)

16. detsember 2014
Tartu ülikooli kammerkoori jõulukontsert "Ootajale"
Tartu ülikooli kammerkoori selle aasta jõulukontserdi nimeks on "Ootajale" - mida me ootame ja kes on see ootaja, milline on meie ootus, milline on meie jõuluaeg? Meil on kuulajatele palju kenasid üllatusi, nii muusikas kui ka... Teeme oma kontserdiga väikese tagasivaate meie selle aasta tegemistele ning mõtiskleme helides, värvides ja juttudes ootusajast ja ootajatest. Meie dirigent on Triin Koch ja meiega mängib kaasa organist Elke Unt. Pilet maksab eelmüügist 4 eurot. Piletimüük ka enne kontserti hinnaga 5 eurot. Piletiinfo telefonil 5692 7469 või aadressil piletid@tykk.ee

Oleme kolinud! Meie uus asukoht on tykk.ee.
Tagasi