AAA

Tartu Ülikooli tudengid Mägi ja Ilju¨t¨enko stardivad sise-MM-l Dohas

12. –14. märtsil võistlevad Kataris Doha sise-MM-il 400 meetri jooksus filosoofiateaduskonna tudeng Maris Mägi ja kõrgushüppes arstiteaduskonna üliõpilane Anna Ilju¨t¨enko.

Ainsa Eesti kiirjooksjana võistleb Dohas Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna tudeng Maris Mägi, kes stardib 400m jooksus. Mägi on talvel näidanud häid kiiruseid, püstitades 400m jooksus uue Eesti siserekordi ajaga 52.98.

"Mägi on saanud hästi treenida ja piisavalt võistelda," ütles Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse liige Harry Lemberg ja lisas, et Mägi eesmärgiks on jõuda MM-il vähemalt poolfinaali. "Usun, et on paremas vormis, kui ta oli seda 2009. aasta Torino sise-EM ajal."

Kõrgushüppes osaleb arstiteaduskonna tudeng Anna Ilju¨t¨enko, kes sõidab Dohasse eesmärgiga saavutada hooaja viimasel võistlusel korralik tulemus ning jõuda lõppvõistlusele.

"Veebruaris tugevasti treeninud ja hambaarsti praktikal olnud Ilju¨t¨enko on nüüd puhanud, värskust ja hüppevõimsust kogunud, mille tahab Dohas korralikuks tulemuseks vormistada," rääkis Lemberg.

Kolmanda Eesti sportlasena stardib Dohas kaugushüppaja Ksenja Balta. Sportlaste saatemeeskonnas on treenerid Andrei Nazarov ja Martin Kutman, meeskonda juhib Erich Teigamägi.

Lisainfo: Harry Lemberg, Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse liige, tel 737 5370, e-post harry [dot] lemberg [ät] ut [dot] ee