AAA

Pärimusmuusika

Pärimusmuusika õppekavale astujalt ootame huvi pärimusmuusika vastu, head pillimänguoskust, muusikaalast alusharidust ning soovi tegeleda valdkonna arendamisega ja pärimusmuusika õpetamise ning interpreteerimisega.

Õppetöö

Õppekava eesmärgiks on koolitada mitmekülgseid professionaalseid pärimusmuusikuid, kes tunnevad traditsioone, oskavad interpreteerida pärimusmuusika materjali tänapäevases helikeeles ning valdavad vähemalt kolme muusikainstrumenti. Õppekava võimaldab spetsialiseeruda kas instrumendipedagoogikale või muusikatehnoloogiale.

Eriala õppejõududeks on Celia Roose, Veljo Tormis, Indrek Kalda, Elo Kalda, Robert Jürjendal, Tuulikki Bartosik, Juhan Suits, Cätlin Jaago jpt. Õpingud hõlmavad regilaulu, rahvaluule kogumist, pärimusmuusika improvisatsiooni, analüüsi ja seadmist, ansamblitööd, pärimusmuusikalugu, pillide ehitamist jpm. Õpitakse mängima erinevaid muusikainstrumente. Põhipillina on võimalik õppida viiulit, lõõtsa ja akordioni, erinevat tüüpi kandleid, rahvapäraseid puhkpille, rahvapäraseid näppepille ja löökpille. Koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega toimuvad õpitoad Eesti pärimusmuusikute ja  välisartistide juhendamisel.

Lisaks õppetööle

Pärimusmuusikutel on välja kujunenud mitmed traditsioonid: Sügisel astutakse üles hingedepäeva kontserdil Jaani kirikus, märtsis tähistatakse Paastumaarja päeva, lisaks võisteldakse Muusikatriaadil. Osaletakse August Pulsti õpitubades, etnolaagrites ja mujal. Igal teisipäeval toimub Viljandis pubis Tegelaste Tuba jämmiõhtu, kus pärimusmuusikud mängivad just sellist muusikat, mis neile endile sel hetkel oluline on.

2011. korraldas muusikaosakond pärimusmuusikute tuuri üle Eesti, kus astusid üles selle aasta diplomandid ning esitasid lugusid oma lõpukontsertidelt.

Pärast lõptamist

Lõpetajad leiavad rakendust õpetajatena muusikakoolides, tehnoloogidena muusikastuudiotes ning muusikutena kontserdilavadel. Haridusteed on võimalik jätkata magistriastmes pärimusmuusika- või muusikapedagoogika alal.

Kindlasti tunnete ära mitmed endale nime teinud ja kuulajate poolt armastatud pärimusmuusika vilistlased.

Kontakt:

TÜ VKA Muusikamaja
Jakobsoni 14, 71020, Viljandi
tel: 434 5805, 434 5808

Tutvu vastuvõtutingimustega