13 600 Eesti noort lahendab üheskoos matemaatikaülesandeid

Neljapäeval, 28. märtsil võistleb ligi 13 600 Eesti kooliõpilast 369 koolist rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel "Känguru". "Kängurul" osaleb kokku enam kui kuus miljonit eakaaslast 59 riigist.

Ürituse peakorraldaja, Tartu ülikooli teaduskooli metoodiku Raili Vildi sõnul ei ole maailma populaarseima matemaatikavõistluse eesmärk võrrelda erinevate maade õpilaste tulemusi, vaid populariseerida matemaatikat. „"Kängurul" saavad võistlejad lahendada uusi põnevaid mängulisi ülesandeid, kus lisaks teadmistele on olulised nutikus ja loovus,“ sõnab Vilt.

Individuaalne võistlus toimub koolides neljas vanuserühmas: 3.-4. klass, 5.-6. klass, 7.-8. klass ja 9.-10. klass. „Tunni ja 15 minuti jooksul tuleb 3. ja 4. klassi õpilastel lahendada 24 valikvastustega ülesannet ning ülejäänud vanuserühmadel 30 rahvusvahelises koostöös valminud ülesannet, mis on raskuse järgi jagatud kolme rühma,“ räägib Vilt ülesannetest.

Üleriigiline kokkuvõte võistluse tulemustest valmib mai esimesel poolel. Parimaid ootavad auhinnad.

Võistluse idee on alguse saanud Austraaliast. 1991. aastal hakati võistlust korraldama ka Prantsusmaal, praeguseks on osavõtjaid juba 59 riigist. Algatajamaa auks hakati võistlust nimetama "Känguruks".

Eesti võistlust korraldavad Tartu ülikooli teaduskool ja Eesti matemaatika selts.

Rohkem infot leiad TÜ teaduskooli kodulehelt.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, tel 7375521, 5569 7029, e-post raili.vilt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja