18. märtsil on Tartu Ülikoolis lahtiste uste päev

Lahtiste uste päev korraga kuues Tartu kõrgkoolis– lisaks Tartu Ülikoolile ootavad huvilisi ka Eesti Maaülikool, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tartu Kõrgem Kunstikool, Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Juba neljandat aastat toob Harjumaa ja Põhja-Eesti noored Tartu kõrgkoolidega tutvuma tasuta erirong.

Kuue kõrgkooli, Edelaraudtee ning Swedbank'i koostöös sõitma pandud erirong väljub Tallinnast Balti jaamast 18. märtsi hommikul kell 7.46 ning asub Tartust tagasiteele kell 17.24. Noorte aega rongis sisustavad kõrgkoolide üliõpilasesindused ning Swedbank. Kõik rongi 742 kohta on juba broneeritud. Erirong on mõeldud kooliõpilastele ning rongile registreerunutel peaks sõidul kindlasti kaasas olema õpilaspilet või pildiga isikut tõendav dokument.

Tartu Ülikooli lahtiste uste päeva raames toimuvad teaduskondade tutvustused peahoone aulas ja teaduskondades kohapeal. Aula ettekandeid on võimalik veebist otseülekandena jälgida aadressil http://video.ut.ee. Lisaks toimuvad peahoones kogu päeva vältel karjääriplaneerimist ja vastuvõtutingimusi tutvustavad infotunnid. Lahtiste uste päeval on huvilised oodatud külastama ülikooli õppehooneid, kuulama loenguid, lisaks toimuvad ekskursioonid raamatukogus ning avatud on ülikooli muuseumid.

Ülikooli lahtiste uste päeva täpne kava ja lisainfo erirongi kohta asuvad aadressil www.ut.ee/sisseastumine.

Lisainfo: Piret Normet, TÜ õppeosakond, tel 737 6271

Karin Volmer