26. JUUNIL LÕPEB REGISTREERUMINE SISSEASTUMISEKSAMITELE

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb osadele õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Sisseastumiseksamile registreerudes saab üliõpilaskandidaat teada eksami toimumise aja ja koha. Samuti saadetakse tema e-postiaadressile kinnitus eksamile registreerumise kohta.

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul oli neljapäeva hommikuks sisseastumiseksamitele registreerunud veidi üle 2600 üliõpilaskandidaadi. Ootuspäraselt on enim registreerujaid akadeemilisele testile – 1093 (neist 1022 eestikeelsele ja 71 venekeelsele testile). "Kuna sisseastumiseksameid tuleb sooritada ainult teatud õppekavadele õppima asumiseks ja iga üliõpilaskandidaat võib sooritada nii palju erinevaid sisseastumiseksameid kui ta soovib, siis ei näita eelesitatud pingerida kindlasti sugugi lõplikku erialade populaarsust," rõhutas Karo

Akadeemiline test sooritatakse 30. juunil, teised sisseastumiseksamid toimuvad 3.-9. juulini.

Õppekavadele, kus sisseastumiseksami sooritamine pole nõutud, saab SAISi vahendusel avaldusi esitama hakata 29. juunist ning õppekavadele, kus toimuvad sisseastumiseksamid, alates 13. juulist. Isiklikult saab avaldusi ja dokumente esitada Tartu Ülikooli peahoones ning kolledžites kohapeal alates 20. juulist. Avalduste vastuvõtt lõpeb 24. juulil.

Lisainfo: Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Karin Volmer