31 TÜ tudengit saavad Rotalia Foundationi stipendiumid

Reedel, 7. septembril antakse Tartus, korp! Rotalia majas Eesti avalik-õiguslike ülikoolide tudengitele üle 50 stipendiumit kokku 100 000 euro väärtuses. Rahalise tunnustuse pälvivad ka 31 Tartu ülikooli üliõpilast.

USAs paiknev, eraannetustel põhinev Rotalia stipendiumifond on Eesti avalik-õiguslike ülikoolide päevase õppevormi 2. aasta  bakalaureuse-  või 1. aasta magistriastme üliõpilastele välja pannud poolsada stipendiumi väärtusega á 2000 eurot.

Fondi stipendiumide komitee sekretäri Sirje Margi sõnul on Rotalia Foundationi stipendiumite näol kindlasti tegemist ühe suurema eraannetustel põhineva toetusega Eesti üliõpilastele. "Rõhutas ju ka Tartu ülikooli rektor Volli Kalm oma avaaktusel peetud kõnes heal järjel olevate inimeste rahapanuse osatähtsust üliõpilaste toetamisel. Eeskätt on see aga  märkimist vääriv tunnustus kindlasti ka Tartu ülikoolile tervikuna, kuna 50 stipendiumist 31 pälvisid just TÜ tudengid," ütles Mark.

Stipendiaadid valiti konkursi korras välja nende üliõpilaste seast, kes k.a aprillikuu seisuga olid päevase õppevormi 2. aasta  bakalaureuse-  või 1. aasta magistriastme üliõpilased ning kes esitasid fondi stipendiumikonkursile vormikohase sooviavalduse. Viimane TÜ stipendiumisaaja lisandus nimekirja aga alles eile, kui üks sel aastal  Tallinna Nõmme gümnaasiumi lõpetanu - Liisi Sepp - immatrikuleeriti TÜ kehakultuuriteaduskonna füsioteraapia bakalaureuseõppe õppekava 1. aasta üliõpilaseks. Tema pälvis ühe kahest abiturientidele mõeldud nimelisest stipendiumist.

Rotalia Foundation, asukohaga Seattle, USA, on andnud toetusi Eesti üliõpilastele alates 1988. aastast. Fondi alg- ja põhikapitaliks on olnud Tartu ülikooli ja korp! Rotalia vilistlase Gerhard Treubergi pärandus. Sellest ajast on lisandunud fondi juurde mitmeid annetajaid, kes on rahastanud nimelisi stipendiume.

Stipendiumide pidulik üleandmine toimub reedel, 7. septembril algusega kell 18 korp! Rotalia majas (Tähe tn 3).

Loe TÜ stipendiumisaajate täisnimekirja SIIT.

Rohkem infot: http://www.rotalia.ee/et/fondid/foundation/foundation-uudised.html

Lisainfo: Sirje Mark, Rotalia Foundation stipendiumide komitee sekretär, tel 507 3729, sirje.mark@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja