36 professorit esitasid rektorikandidaadiks Volli Kalmu

36 Tartu ülikooli professorit seitsmest teaduskonnast esitasid rektorikandidaadiks rakendusgeoloogia professori Volli Kalmu.

TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi direktori Leho Ainsaare sõnul tõstab Volli Kalm oma valimisplatvormis esile ülikooli akadeemiliste tavade ja väärtuste hoidmise ning kõrgetasemelise õppe- ja teadustöö tunnustamise küsimused. „Inimesed on ülikooli põhiline “kapital” ja nad ootavad ülikoolilt soodsat loome-keskkonda, õhkkonda, milles peetakse au sees akadeemilist nõudlikkust, hinnatakse erinevaid akadeemilisi stiile ja väärtustatakse arvamuste mitmekesisust,“ ütles Ainsaar.

Praegu Eesti Teadusagentuuri juhtiv, TÜ rakendusgeoloogia professor Volli Kalm on ise rektorivalimiste eel soovinud, et asjaosalised võtaksid toimuvat kui ülikoolielu üht normaalset, perioodiliselt korduvat osa, vabana eelarvamustest ja hetkehuvidest. „Kasutagem seda perioodi targalt, arutamaks neid küsimusi, mis on ülikooli arengu ja tuleviku jaoks tähtsad, sest Universitas Tartuensis on Tartu ja kogu Eesti rikkus.“

Volli Kalmu kandidatuuri seadsid üles TÜ professorid Ergo Nõmmiste, Rein Ahas, Kalle Kirsimäe, Urmas Kõljalg, Jaak Vilo, Raivo Uibo, Toomas Asser, Jaan Aavik, Margus Lember, Anti Selart, Aivar Kriiska, Tarmo Kulmar, Kristjan Zobel, Tõnu Meidla, Raivo Mänd, Martin Zobel, Andres Metspalu, Joel Starkopf, Hele Everaus, Ruth Kalda, Eero Vasar, Riho Altnurme, Toomas Tammaru, Lennart Raudsepp, Sulev Kõks, Tiit Rosenberg, Jaak Truu, Raul Eamets, Krista Lõhmus, Valter Lang, Tõnu Oja, Ülo Mander, Jaak Jaagus, Peeter Hõrak, Kalev Pärna ja Meelis Pärtel.

Kandidaate rektori ametikohale saab esitada täna kell 15-ni. Valimiskomisjon kinnitab kandidaadid 7. mai õhtul.

Rohkem infot: http://www.ut.ee/et/rektori-valimised-2012

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, rektori valimiskomisjoni sekretär, 737 5605, 511 6942, ivar.saarniit@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja