Aasta e-kursuse tiitli pälvis Tartu ülikooli inglise keele kursus

Eesti e-ülikooli konsortsiumi aasta e-kursuse stipendiumi pälvis Tartu ülikooli kursuse „Inglise keel humanitaarerialade üliõpilastele, tase B2.2“ autor, TÜ keelekeskuse inglise keele õpetaja Liina Tammekänd.

E-õppe ekspertidest koosneva komisjoni hinnangul paistab kursus silma hästi järgitava ja loogilise ülesehituse poolest, mis hõlbustab õppijal kursusel orienteerumist ning toetab selle edukat läbimist.

„Ma tean, et see tunnustus on Tartu ülikooli keelekeskusele oluline. Nüüd on mul selline plaan, et tahan kõikidele kursustele, mida ma veebis teen, kvaliteedimärki külge,“ ütles keelekeskuse inglise keele õpetaja Liina Tammekänd pärast tunnustuse saamist.

Tegemist on kursusega, mille saab läbida 100% veebipõhiselt. Õppe käigus loetakse erinevaid akadeemilise suunitlusega tekste, kuulatakse dialooge ja monolooge, tehakse nende põhjal interaktiivseid harjutusi ning osaletakse foorumiarutlustes.

„Üritasin kursuse teha sellisena nagu mulle meeldiks - hästi struktureerituna – et ma vaatan peale ja saan kohe aru, mis toimub. Ainuke asi, mida tudengitel vaja oli, on stabiilne internetiühendus ning selliseid vabandusi ma vastu ei võta, et internet läks ära ja ma ei saanud testi teha,“ selgitas Tammekänd.

Ta soovitab teistelgi õppejõududel e-kvaliteedimärki taotleda. „Võib-olla osa õppejõude pelgab lasta võõraid inimesi oma kursusele, aga kindlasti tasub kandideerida. See ei ole keeruline protsess, julgustan osalema.“

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides. Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel suurepäraseid tulemusi.

Tunnustus anti üle 10. aprillil hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) innovatsioonikeskus rahvusvahelisel konverentsil „Pöördepunkt hariduses“.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja