Academica XIV peakülaline on Münsteri ülikool

Täna, 1. novembril alustab Tartu Ülikoolis juba neljateistkümnendat korda Saksa-Eesti akadeemiline nädal Academica, mis pakub loenguid, põnevaid kohtumisi ja üritusi kõigile Saksa kultuuri huvilistele. Nädala peakülaline on Münsteri ülikool. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39200","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Academica XIV ühe korraldaja, TÜ välissuhete osakonna peaspetsialisti Lea Kivi sõnul on seekordse ürituse peakülaline TÜ partnerülikoolide hulka kuuluv Münsteri ülikool, kust saabub Tartusse kõrgetasemeline delegatsioon eesotsas rektor professor Ursula Nellesega. "Varasematel aastatel traditsiooniks saanud aulaürituse asemel toimub seekord kahe ülikooli juhtkondade kohtumine, millele järgneb ümarlauadiskussioon, mille peateema on nii Eestis kui Saksamaal kirgi kütvad kõrghariduse finantseerimise küsimused," lisas Kivi.

Kolmapäeval, 3. novembril jätkub programm kogu ülikoolile suunatud üritustega. Päeva jooksul peavad TÜ teaduskondades erialase loengu delegatsiooni koosseisus Tartusse saabuvad 11 Münsteri ülikooli professorit. Sama päeva õhtul on kavas Saksa-Eesti üliõpilaste kohtumisõhtu, kuhu on oodatud kõik eesti üliõpilased, kes on hiljuti Saksamaal õppinud ning saksa üliõpilased, kes õpivad praegu Eestis. Sihtasutuse Domus Dorpatensis ruumides toimuv vestlusring keskendub välismaal saadud õppimis- ja õpetamiskogemusele.

Kõik huvilised on oodatud nii 3. novembril toimuvatele loengutele teaduskondades kui ka samal õhtul toimuvale tudengite kohtumisõhtule (vaata lähemalt http://www.dorpatensis.ee/uritused/tulevased-uritused/saksa-eesti-tudengite-kohtumisohtu).

Academica XIV programm ja loengute kava saab näha veebiaadressil: www.academica.ut.ee

Teadusnädalate toimumist toetavad Nordrhein-Westfaleni liidumaa tööandjate liit ja Saksamaa suursaatkond Tallinnas. Academica XIV kestab 1.–5. novembrini.

Lisainfo:
Lea Kivi, TÜ välissuhete osakonna peaspetsialist, tel 737 6114, lea.kivi@ut.ee