AJALOO KONVERENTSIGA TÄHISTATAKSE 100 AASTA MÖÖDUMIST ÜLEMAALISEST RAHVAASEMIKE KOOSOLEKUST TARTUS

Konverents algab reedel, 9. detsembril kell 11, päeva esimest istungit juhatab Tartu Ülikooli ajaloo osakonna juhataja prof Aadu Must. Samal päeval kell 15 avatakse ajalooarhiivis (Liivi 4) ühtlasi näitus "1905. aasta ja Tartu".
Päeva teist istungit, algusega kell 15.30 juhatab ajaloo muuseumis TÜ Eesti ajaloo prof Tiit Rosenberg ning kolmandat istungit, algusega kell 17.30 juhib Toivo Raun.
Laupäeval, 10. detsembril jätkub ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis konverents algusega kell 11.

Konverentsil tuleb juttu "Volta" koosolekust, Liivimaa rüütelkonna abinõudest omakaitse
organiseerimisel 1905. aastal, poliitilisest mobiliseerumisest ja vägivaldsusest revolutsioonis - Eesti ja Läti võrdlemisel, talurahvaliikumisest ja mõisate põletamisest Eestis 1905. aastal, vabariigi probleemist 1905. aasta historiograafias, marksismusest ja darvinismusest Eestis 20. sajandi algul ja paljudest muudest ajalooga seonduvatest seikadest.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht