Ajaloo muuseumi aastakonverents keskendub kõrgharidusega seotud keeleküsimustele

6. detsembril alusega kell 9.15 on kõik huvilised oodatud TÜ ajaloo muuseumi aastakonverentsile „Keelevahetus ülikoolis – probleem või võimalus“, mis keskendub kõrghariduse õppekeelega seotud küsimustele.

„Õppekeel ülikoolis ei ole vaid vahend teadmiste edastamiseks, vaid muudatused selles toovad omakorda kaasa ka muutused professorkonna ja õppijate koosseisus, õpetuse sisus ja eesmärkides. Kõrgkoolide õppekeel mõjutab noorte haridusteed, erialavalikuid ja sunnib sageli tegema täiendusi ja parandusi ka ettevalmistavate kooliastmete töös. Seega on mõju mitmesuunaline ja alati ei olegi üheselt selge, mis on põhjus ja mis on tagajärg,“ tutvustab konverentsiteemat TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektor Lea Leppik.

Ettekanded Eesti ja naabermaade asjatundjatelt käsitlevad keelevahetusega seotud probleemideringi alates ladinakeelse ühtse Euroopa ülikooliruumi mõranemisest kuni tänase päevani, kus üleilmastumine on seadnud kõikjal maailmas rahvusülikoolide ette uued väljakutsed.

Konverents toimub TÜ ajaloo muuseumi valges saalis ning ettekanded on eesti- ja inglise keeles (tõlketa).

Ürituse raames esitletakse kell 15 TÜ ajaloo küsimuste 41. numbrit alapealkirjaga „Teadusinnovatsiooni tee praktikasse“.

Täpsema ajakava ja esinejatega saate tutvuda siin ajaloo muuseumi kodulehel.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja