Akadeemilist testi soovib teha varasemast rohkem tudengikandidaate

Akadeemilisele testile Tartu Ülikoolis registreerus rohkem inimesi kui varasematel aastatel. Kokku soovib sel aastal akadeemilist testi sooritada 1466 üliõpilaskandidaati.

Akadeemilise testi tulemused on eriti olulised sotsiaalteaduskonda sisseastumisel, kus sissesaamine sõltub lisaks riigieksamitele just selle testi tulemustest ning erialakatsetest. Samas on edukas testisooritaja eelisseisundis ka teistel erialadel – testi väga kõrge tulemusega sooritanud üliõpilaskandidaat saab asuda õppima vabalt valitud eriala riigieelarvelisel õppekohal muid sisseastumistingimusi arvestamata, sh olenemata riigieksamite tulemustest.

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna dekanaadi juhataja Piret Orava sõnul näitab suur eksamitele registreerunute arv, et noorte huvi õpingute jätkamise vastu Tartu Ülikoolis on kõrge. "Me teeme kõik endast oleneva, et anda noortele tänapäevane haridus," räägib Orav.

Registreerumine Tartu Ülikooli sisseastumiseksamitele lõppes reedel. Sisseastumiseksameid korraldab Tartu Ülikool vaid mõnedel erialadel, peamiselt arvestatakse vastuvõtul riigieksamite tulemusi. Dokumentide vastuvõtt Tartu Ülikooli rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppesse õppima asumiseks kestab 24. juulini.

Lisainfo: Piret Orav, TÜ sotsiaalteaduskonna dekanaadi juhataja, tel: 7 375 958, piret.orav@ut.ee

Kristina Kurm
TÜ kommunikatsiooniosakond