Andres Ehini loomingule pühendatakse konverents

Tartu Ülikool korraldab koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Kirjanike Liiduga 23. ja 24. aprillil ehk jüripäevast ussikuningapäevani konverentsi "Täiskui", mis on pühendatud tänavu kevadel 70-aastaseks saanud Andres Ehini loomingule.

Laupäeval Eesti Kirjandusmuuseumis toimuva teaduskonverentsi "Mõõkhambuline minateadvus" tosin ettekannet analüüsivad kirjaniku koguloomingut, eriti aga tema luule meetodit, kujundikeelt ja läbivaid motiive. Avatakse ka kirjandusloolise arhiivi näitus.

"Ehin on meie kirjanduse kõige järjekindlam sürrealist pärast Ilmar Laabanit, naljalembeline keelevõlur nagu tema õpetaja Artur Alliksaar või sõber Jüri Üdi," ütles konverentsi korraldaja, TÜ kirjandusteooria dotsent Arne Merilai. "Tema rikkalik mahedastiilne, patafüüsiline fantaasia loob igas tekstis uusi üllatavaid, kummalisi maailmu."

Lisaks esitleb autor reede ja laupäeva õhtul Tartu kirjanduse majas oma kaht uut teost, koos jaapanlase Yasuo Fujitomiga välja antud haikude raamatut "Kuitund" (Maalehe Raamat) ning valikkogu "Igavik vannitoas" (Varrak). Ühtlasi kuulatakse nii vanameistri enda kui ka nooremate eksperimentaatorite häälutusi ehk kõlaluulet.

Raplas elav A. Ehin on tunnustatud poeet nii kodu- kui välismaal, samuti proosa- ja draamakirjanik, tõlkija ning toimetaja, kes olnud ühtlasi TÜ kaunite kunstide professor. Ka tema abikaasa Ly Seppel ning tütar Kristiina on tuntud luuletajad.

Konverentsi kava (PDF): A. Ehin. Plakat.pdf

Lisainfo: Arne Merilai, TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituudi dotsent, tel 53 302 960, 745 6388, e-post arne.merilai@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja