Aprill on naljakuu: vaata virtuaalnäitust "Ülikool naerab"

Rahvusülikooli 90. aastapäevale pühendatud näitus "Ülikool naerab" oli Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatud 23.11.2009–12.03.2010. Kuna näitus oli populaarne ja  tõi esmakordselt vaatajani laiahaardelise pildi emakeelse ülikooli ajaloost ja ülikooliga seotud isikutest karikatuurikunstis, siis sai sellest tehtud ka virtuaalnäitus. Vaadata saab karikatuure ja šarže 1919. aastast kuni kaasajani.

Suurima osa ekspositsioonist moodustavad šaržid Tartu Ülikooli rektoritest, professoritest ning õppejõududest. Väiksem osa väljapanekust kuulub karikatuuridele, mis aja vaimust kantuna kajastavad erinevaid perioode ja seiku ülikooli tegevuses või iseloomustavad ülikooli olemust kui sellist läbi aegade. Virtuaalnäitusel võib näha ka töid, mis esialgsesse väljapanekusse ruumiliselt ei mahtunud.

Vaata näitust SIIN

Head naljakuud!