Arheoloogid õpetavad huvilistele muinasaja käsitööd

Tartu ülikooli arheoloogid hakkavad Rõuge muinasmaja eksperimendi raames nüüd huvilistele ka muinasaegset käsitöötegemist õpetama. Koolitused toimuvad 10.–18. juulini.

Seminarid noortele muinasajahuvilistele saavad teoks TÜ arheoloogide, Est-Lat-Rus projekti "Arheoloogia, võim, ühiskond" ja MTÜ Arheopolis koostööna. Tegemist on arheoloogilise eksperimendi jätkuprojektiga, kus 2010. –2011. aastal rekonstrueeritud rauaaja keskkonda rakendatakse interdistsiplinaarses haridusprogrammis. Läinud talvel elas grupp arheoloogia üliõpilasi eksperimendi korras nädal aega Rõuge muinasmajas.

Projekti keskseks tegevuseks on töötoad, kus noortele õpetatakse muinasaegsete esemete valmistamist. Keskendutakse eelkõige valmistamise protsessile, st esemete valmistamisel kasutatakse autentseid töövahendeid ja -võtteid. Lisaks praktilisele tegevusele on projektis ette nähtud ka teoreetiline osa, kus avatakse valmistatavate esemete arheoloogiline taust, tutvustatakse arheoloogide tööd ja arheoloogia uurimismeetodeid.

Üritus toimub kahes vahetuses ning mõlemas on neli päeva planeeritud töötubadele. 14. juulil kohtuvad kaks gruppi ühisel õppereisil Võrumaa muististele.

Seminaripäevadel (10.–13. ja 15.–18. juulil) võivad kõik muinasajahuvilised vaatama tulla, kuidas noorte käte all valmivad esemed, mida valmistasid meie kauged esivanemad.

Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti–Läti–Vene piiriülese koostöö programm 2007–2013 toetab rahaliselt ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel.

Programmi koduleht: www.estlatrus.eu

Lisainfo: Viire Pajuste, projektijuht, 55 48 781, viire.pajuste@ut.ee