Arstiteadlane Heidi-Ingrid Maaroos asutab omanimelise stipendiumi

Stipendiumi eesmärk on tunnustada arstiteaduskonna üliõpilasi, kes on uurimistööga andnud oma panuse kliinilise meditsiini alasesse teadustöösse.

Homme saab Tartu ülikooli sihtasutus juurde veel ühe nimelise stipendiumifondi - 3. mail allkirjastavad TÜ emeriitprofessor Heidi-Ingrid Maaroos ja TÜ SA juhatuse liige Ruth Kotsar Maaroosi-nimelise stipendiumifondi statuudi.

"Prof Heidi-Ingrid Maaroos pälvis tänavu riigi teaduspreemia elutöö eest, millest 8000 eurot ongi loodava stipendiumifondi algkapitaliks," ütles TÜ sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar. "Uue fondi asutaja soovil suunatakse pool summast otse stipendiumide maksmiseks ja teine pool investeeritakse tuleviku tarvis."

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna emeriitprofessor Heidi-Ingrid Maaroos on erialalt sisehaiguste arst, kelle teadlaskarjääri oluliseks läbimurdeks oli innovatiivne ja väga olulise kliinilise tähtsusega uurimistöö "Helicobacter pylori osatähtsuse selgitamine kroonilise gastriidi ja maohaavandite patogeneesis", mis muutis kardinaalselt selle haigustekompleksi ravi meie haiglates.

Maaroos on üks enimtsiteeritud Eesti kliinilistest arstiteadlastest ja on juhendanud arvukalt arstiteaduslikke väitekirju. Alates 1992. aastast on ta loonud ja arendanud Tartu Ülikooli peremeditsiini ja polikliiniku õppetooli ning tegelenud sellealase uurimistööga.

Stipendiumifondi allkirjastamine toimub TÜ sihtasutuse ruumis ülikooli ajaloo muuseumis homme, 3. mail kell 10.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ sihtasutuse juhatuse liige, tel 52 16 820, ruth.kotsar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja