Arstiteaduse konverents toob Tartusse 18 riigi endokrinoloogid

27.–29. mail Dorpati konverentsikesksuses toimuval Euroopa Endokrinoloogia kursusel osaleb üle 200 erialaeksperdi.

Rahvusvaheline kokkusaamine toob lektoritena Tartusse 16 väljapaistvat endokrinoloogi Balti riikidest, Rootsist, Suurbritanniast, Madalmaadest, Belgiast, Iirimaalt ja Saksamaalt. Tartusse on oodata ka Euroopa Endokrinoloogia Ühingu Presidenti professor Eberhard Nieschlagi.

Kursuse teemad ulatuvad laialt levinud endokriinhaigustest (diabeet ja kilpnäärmehaigused) harvemate ja regioonis tõenäoliselt aladiagnoositud probleemideni nagu kõrvalkilpnäärmete ja neerupealiste haigused ning neuroendokriinsed kasvajad.

Ürituse raames toimub ka 5. Balti endokrinoloogia kongress, millel regiooni noored arstiteadlased tutvustavad oma paari viimase aasta teadustööde tulemusi.

Osalejad tulevad peamiselt Balti riikidest, kuid kõige kaugemad külalised saabuvad Rumeeniast, Türgist ja Saudi Araabiast.

Järjekorras 9. kliinilise endokrinoloogia kursuse peasponsor on ravimifirma Pfizer.

Ürituse koduleht www.ese2010.ee

Lisainfo:
Tarvo Rajasalu, Tartu Ülikooli sisekliiniku endokrinoloogia dotsent, tel +372 731 8640, e-post tarvo.rajasalu@kliinikum.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja