Arstiteaduskonna aastapäev toob arutelu Eesti tervishoiu väljakutsetest

8. ja 9. oktoobril toimub TÜ arstiteaduskonna aastapäeva puhul kaks meditsiiniteemalist konverentsi: "Eesti tervishoiu väljakutsed" ning arstiteaduskonna teaduskonverents. Reedel antakse üle ka arstiteaduskonna medalid ja Neinar Seli stipendiumid.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40456","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Neljapäeval, Eesti tervishoiu väljakutseid käsitleval konverentsil antakse ülevaade HIV ja AIDSi epideemia hetkeseisust, senise ennetustegevuse ja ravi tulemuslikkusest ning käsitletakse erinevaid barjääre sotsiaalselt haavatavate rühmade ligipääsul terviseteenustele.

Konverents on jagatud kolmeks osaks: HIV-nakkuse epideemiline levik, Eesti valmisolek HIV nakatunute raviks ning ebavõrdsus tervises ja arstiabi kasutamisel. Teadlaste ja professorite kõrval saab sõna ka näiteks Eesti HIV-positiivsete võrgustiku esimees Igor Sobolev, kes räägib HIV-kogukonna vajadustest ja ootustest.
Konverentsi programm 08.10

Reedel, 9. oktoobril toimub arstiteaduskonna teaduskonverents, kus sõna saavad õppejõud, teadurid, doktorandid, magistrandid ja üliõpilased. Päev algab traumatoloogia- alase akadeemilise loenguga emeriitprofessor Tiit Havikolt, kes räägib ortopeedia arengust Eestis.
Konverentsi programm 09.10

Teaduskonverentsile järgneb kell 18.00 dekaani vastuvõtt TÜ ajaloo muuseumi valges saalis. Vastuvõtul antakse kätte arstiteaduskonna medalid ning Neinar Seli stipendiumid ja autasustatakse päevase konverentsi parimaid.

Arstiteaduskonna medalid pälvivad:
-väljapaistva panuse ja pühendunud töö eest arstiteaduskonna arendamisel – TÜ närvikliiniku juhataja ja arstiteaduskonna dekaan aastatel 2000–2009, professor Toomas Asser
-pikaaegse ja tulemusrikka spordimeditsiini alase õppe- ja teadustöö eest – emeriitdotsent Anatoli Landõr

Neinar Seli stipendiumi saajateks on lasteneuroloogia vanemteadur emeriitprofessor Tiina Talvik, kes saab kliinikumi viimase viie aasta teaduspublikatsioonide preemia ning TÜ Kliinikumi meestearst dr Margus Punab, kes saab kliinikumi aasta teaduspublikatsioonide preemia.

Lisainfo: Tuuli Ruus, dekanaadi juhataja, tel 737 5325, tuuli.ruus@ut.ee ja http://www.meditsiiniteadused.ut.ee/394210

Karin Volmer
pressiesindaja