Auditoorium saab õppekavateoreetiku nime

Täna, 17. detsembril kell 17.15 avatakse TÜ haridusteaduste instituudis, Salme 1a-37 maailmakuulsa õppekavateoreetiku Hilda Taba (1902-1967) nimeline auditoorium.

Hilda Taba läks pärast Tartu ülikooli lõpetamist Rockefelleri fondi stipendiaadina USA-sse, kaitses seal magistri- ja doktorikraadi. Tema mentoriteks olid John Dewey ja William Kilpatrick.

Taba juhtis 1940-1960-ndatel mitmeid uuringuid, mis hakkasid erakordselt kiiresti mõjutama USA haridusreforme.

Avamisel saab vaadata slaidikava Hilda Taba säravast persoonist ja tema imepärasest akadeemilisest karjäärist USA-s. See on veenvaks tõestuseks, milline erakordne sünergia võib tekkida kui ühes isikus on koos riskivalmis ja seiklushimuline hing, tugev saavutusvajadus, sihikindlus ja töökus.

Avasõnad ütleb prof Jaan Kõrgesaar. Meenutusi Hilda Tabast vahendab tema koolmeistrist venna Rudolf Taba lapselaps, TÜ kliinikumi dotsent Pille Taba.

Vaatamiseks on avatud stendinäitus "Hilda Taba 110".

Lisainfo: Karmen Trasberg, TÜ haridusteooria lektor, tel 53 904 240, e-mail: karmen.trasberg@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja