Avatakse Gunnar Kangro 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Neljapäeval, 21. novembril kell 16.00 avatakse Taru ülikooli raamatukogu 3. korrusel näitus, mis on pühendatud matemaatikaprofessori Gunnar Kangro 100. sünniaastapäevale.

Professor Kangro laiem uurimis- ja õpetamisvaldkond oli matemaatiline analüüs, sügavuti tegeles ta summeeruvusteooriaga. Eksponeeritud materjalide põhjal võib näha, kuidas mõte vormus teadusartikliks ning kui põhjalikult said läbi töötatud õpikud.

Näitusel on väljas kõik professor Kangro kõrgkooliõpikud ning tema õpilaste väitekirjad, rohkelt käsikirjalisi materjale ning fotosid. Tartu ülikooli raamatukogu säilitab Gunnar Kangro isikuarhiivi, mille on korrastanud Ingrid Loosme 1983. aastal.

Juubelinäituse on koostanud Tiiu Tarkpea ning kujundanud Eve Valper.

Lisaks juubelinäituse avamisele tähistab TÜ matemaatika-informaatikateaduskond ja Eesti matemaatika selts professor Kangro 100. sünniaastapäeva laupäeval, 23. novembril toimuva ettekandekoosolekuga. Ettekandekoosolekul räägitakse professor Kangro eluteest ning tema rollidest nii isa, juhendaja, õpetaja, kolleegi kui ka matemaatikuna.

Koosoleku lõpus kuulutatakse välja Kangro preemia võitnud matemaatika kõrgkooliõpik.

Lisainfo: Tiiu Tarkpea, TÜ raamatukogu sisukirjelduse osakonna juhataja, tel: 737 5759, e-post: tiiu.tarkpea@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja