Avatakse näitus Tartu Ülikooli 1991.-2006. aastal ilmunud eestikeelsetest kõrgkooliõpikutest

Tartu Ülikoolis on õpikute ilmumine pidev protsess, ütles Tartu Ülikooli õppeprorektor professor Birute Klaas. "Uute kõrgkooliõpikute ilmumine on olulise tähtsusega nii Tartu Ülikoolile kui kogu Eesti kultuuri jaoks tervikuna. Kõrgkooliõpik on väärtuslik nii õppematerjalina kui ka emakeelse teadusterminoloogia arendajana. Seepärast on eestikeelne ülikoolikooliõpik üks rahvuskultuuri alustalasid."

Avatav näitus "Eestikeelne kõrgkooliõpik Tartu Ülikoolis 1991-2006" on koostatud Tartu Ülikooli õppejõudude ligi 300 kõrgkooliõpikust ja õppevahendist. Paljud neist on kasutusel erinevates Eesti kõrgkoolides. Mitmetest populaarsetest õpikutest on ilmunud kordustrükid ja need on endiselt enim laenutatud väljaanded.

Esitletakse ka nelja uut kõrgkooliõpikut. Ilmunud on Valter Langi "Baltimaade metalliaeg", Liina-Mai Toodingu "Andmeanalüüs sotsiaalteadustes", Leiki Loone jt "Matemaatilise analüüsi algkursus" ning Peet-Henn Kingisepa "Inimese füsioloogia". Kuigi kolm raamatut neljast on ka varem ilmunud, võib siiski rääkida uutest õpikutest, sest varem ilmunud väljaanded on suures mahus täiendatud ja parandatud.

Lisainfo: Anu Haamer, TÜ tasemeõppe spetsialist, tel 737 5201, 512 7544

Liina Jürgen