Avatud on registreerumine metsaülikooli loengutele!

X Kääriku metsaülikool teemal „Kriis kapitalismis? - mis see minu asi on?“ leiab aset 7.–11. augustil. Arutluse alla võetakse Eesti majandusareng ja -ideoloogia, toidu tootjate toimetulek, ühiskonna edukus, kõrg- ja kutseharidus, ettevõtte sotsiaalne vastutus, inimvara ja palju muud.

„Iseseisev Eesti on toiminud juba pikka aega, mistõttu on paras hetk keskenduda majandamisele laiemalt. Majandus ei ole üksnes midagi suurt ja keerulist, kus esinevad tundmatud võõrsõnad ja need, kel keskkooli matemaatika oli alla viie, ei peaks üldse kaasa rääkima. Majandus on meie igapäevane toimetamine, see on osa meie igapäevastest valikutest ja lähtub igaühe väärtushinnangutest," kommenteeris Triin Käpp tänavust metsaülikooli.

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid Priit Perens, Ardo Hannson, Robert Kitt, Raul Eamets, Margit Sutrop, Mart Raukas, Marju Lauristin ja paljud teised. Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtul on võimalus vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Viimasel õhtul toimub ka traditsiooniks saanud metsaball.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust austatakse.

Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas Kotkajärvel 1967. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. a. Käärikul.

Täpsem programm ja registreerimine on avatud metsaülikooli kodulehel.

Lisainfo: Triin Käpp, SA metsaülikool juhataja, tel: 5690 9272, e-post: triin@metsaylikool.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja