Balti keemiaolümpiaadil selgus rahvusvahelise keemiaolümpiaadi Eesti võistkond

24.–26. aprillini Daugavpilsis, Lätis toimunud Balti keemiaolümpiaadi võitis leedulane. Teise koha sai Rasmus Kisel Gustav Adolfi gümnaasiumist. Ühtlasi selgus juuli lõpus Bakuus, Aserbaidžaanis toimuva rahvusvahelise keemiaolümpiaadi Eesti võistkond.

Aserbaidžaanis esindavad Eestit Rasmus Kisel Gustav Adolfi gümnaasiumist, Raul Rinken Hugo Treffneri gümnaasiumist, Edward Erelt ja Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist.

Lisaks eelpool nimetatutele esindasid Balti keemiaolümpiaadil Eestit ka Kaspar Uuselu ja Tiit Henrik Piibeleht Gustav Adolfi gümnaasiumist.

Balti keemiaolümpiaadi kokkuvõttes läks 2015. aasta Balti keemiaolümpiaadi võit Leetu. 66 punktiga tuli esimeseks Adomas Danilevičius. Talle järgnes 64,6 punktiga Rasmus Kisel.

Balti keemiaolümpiaadi korraldasid Daugavpilsi ülikool ja Läti ülikool. Võistlust sponsoreeris Läti ravimiettevõte JSC Olainfarm.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Vladislav Ivaništšev, TÜ keemia instituudi teadur, e-post: vladislav.ivanistsev@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja