Berni Ülikooli professor räägib Tartu Ülikoolis müütidest

8.-12. septembrini peab Berni Ülikooli klassikalise filoloogia professor Gerlinde Huber-Rebenich TÜ klassikalise filoloogia osakonna külalisena viis ingliskeelset loengut teemal „Ovidiuse "Metamorfooside" järelmõju kunstis“. Lähema vaatluse alla tuleb viis müüti: Europa, Callisto, Diana ja Actaeon, Apollo ja Marsyas ning Ariadne ja Theseus.

Professor Huber-Rebenich on alates 1990ndatest aastatest publitseerinud Ovidiuse teoseid illustreerivate piltide kohta ja ta kuulub 2011. aastast Berliinis ilmuva mitmeköitelise koguteose Ikonographisches Repertorium zu den Metamorphosen des Ovid. Die textbegleitende Druckgraphik väljaandjate hulka. 2008. aastal pidas ta külalisprofessorina Tartu Ülikoolis viis loengut teemal Sissejuhatus keskaja ladina keelde ja kirjandusse.

Professor Huber-Rebenichi avaloeng toimub esmaspäeval, 8. septembril kell 12-14 Tartu Ülikooli kunstimuuseumi loenguruumis.

Teisipäeval, 9. septembril kell 10-12 Ülikooli 17-414.
Kolmapäeval, 10. septembril kell 12-14 kunstimuuseumi loengusaalis.
Reedel, 12. septembril kell 10-14 kunstimuuseumi loengusaalis.

Loengud on avatud kõigile antiikmütoloogia ja kunstiajaloo huvilistele.

Lisainfo: Kristi Viiding, klassikalise filoloogia professor, tel: 737 6253, e-post: kristi.viiding@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja