CGI tunnustab koostööd Tartu ülikooliga

Maailma suuruselt viies IT- ja äriteenuste pakkuja CGI hindab kõrgelt 2011. aastal alguse saanud edukat koostööd Tartu ülikooliga EstCube-1 missioonijuhtimistarkvara arendamisel.

CGI (endine Logica) ja Tartu ülikool sõlmisid 2011. aastal koostöömemorandumi, mille kohaselt hakati ühiselt välja töötama Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 missioonijuhtimistarkvara. „Just tudengisatelliit oli see, mis tõi CGI Kesk-Euroopa asemel Eesti poole pilku heitma. Siia tuldi noorte leidliku ja särasilme suhtumise tõttu, mis peegeldas IT- ja äriteenuste pakkujale Eesti haridus- ja teadussüsteemi perspektiivikust ja tulevikupotentsiaali,“ meenutab koostöömemorandumi allakirjutamist tolleaegne Tartu ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller, näidates üles uhkust ja heameelt, et üheskoos arendatud missioonijuhtimistarkvaraga on Eesti tudengite teadusambitsioonid ja särasilmsus kandunud tudengisatelliit ESTCube-1 nime all üle kogu maailma.

„Mul on hea meel, et missiooni edusse on panustanud ka CGI tarkvaraarendajate meeskond. CGI ja Tartu ülikooli vahel sõlmitud koostöömemorandum on end tänaseks igati õigustanud – Tartu ülikooli tudengid üheskoos CGI spetsialistidega on arendanud välja uue põlvkonna kosmosemissioonijuhtimistarkvara, mille esimeseks rakenduseks on ESTCube-1 juhtimine. Loodetavasti meie edukas koostöö jätkub ka järgmiste Eesti satelliitide juhtimisel,“ sõnab ESTCube-1 programmi juhendaja Mart Noorma.

Tuginedes CGI pikaajalisel kogemusel kosmosetööstuse arendamises, võimaldas koostöö CGI-ga ESTCube-1 meeskonna tudengitele väärt praktilise kogemuse missioonijuhtimistarkavara arendamises. „CGI on uhke, et oleme saanud osaleda projektis, mis on aluseks järgmistele edukatele Eesti kosmoseprojektidele ja kosmoseinseneri ning infotehnoloogi hariduse edendamisele Eestis,“ sõnab CGI kosmoseprojekti juht Andreas Sisask.

Loe lisa CGI ja tudengisatelliit ESTCube-1 kohta.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja