Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts tunnustas TÜ professorit

Tema kandidatuuri esitamisel rõhutati prof Veski kaalukat rolli Eesti farmaatsia arendamisel, märkimisväärset teadustegevust ning aktiivset osalemist uuenduste sisseviimisel farmaatsiaharidusse nii Eesti kui ka Euroopa tasandil.

Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis on prof Veski töötanud 29 aastat, nendest viimased 11 aastat farmatseutilise tehnoloogia ja biofarmaatsia professori ning farmaatsia instituudi juhatajana. P. Veski oli arstiteaduskonna prodekaan 1998–2002. aastatel.

Prof Veski omandas farmaatsiaalase kõrghariduse Ungaris Semmelweis`i Ülikoolis, kaitses 1980. aastal Ungari Teaduste Akadeemia juures bioloogiateaduste kandidaadi kraadi farmakognoosia ja 1994. aastal. Helsingi Ülikoolis doktorikraadi biofarmaatsia ja farmakokineetika alal. Alates 1990. aastatest käesoleva ajani on prof Veski teadustöö olnud seotud ravimpreparaatide füsikokeemilise ja biofarmatseutilise kvaliteedi uurimise ja parandamisega.

1998. aastast on prof Veski olnud kolme sihtfinantseeritava teadusteema juht. Ta on olnud juhendajaks mitmetele magistri- ja doktoritöödele, hetkel on juhendamisel kolm doktoritööd. Ta on avaldanud üle 140 teaduspublikatsiooni.

Prof Veski on aktiivselt osalenud farmaatsiahariduse arendamisel nii Eestis kui ka Euroopas. Aastatel 2001–2009 kuulus ta Euroopa Farmaatsiafakulteetide Assotsiatsiooni juhatusse, olles mitmete farmaatsiahariduslike uuenduste autoriks.

Peep Veski tegevust on tunnustatud Euroopa Farmaatsiatöötuse Assotsiatsioonide Föderatsiooni auhinnaga ning Complutense Ülikooli (Madrid) medaliga. Ta on Hispaania Kuningliku Farmaatsiaakadeemia korrespondentliige ja Ungari Farmaatsiaseltsi auliige.
Ta on ka EAFSi asutajaliige ja valitud kahel korral seltsi esimeheks, jätkates sellel kohal ka praegu.

Lisainfo: Daisy Volmer, sotsiaalfarmaatsia vanemassistent, 737 5298, daisy.volmer@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja