Eesti füsioterapeutide liit tähistab 20. tegevusaastat

Reedel, 25. mail tähistab Eesti füsioterapeutide liit konverentsiga oma 20. tegevusaastat. Konverentsil esitletakse  teadustöid ja käsitletakse teemasid erinevatest füsioteraapia valdkondadest.

Eesti füsioterapeutide liidu nõukogu liige Margus Mustimets ütles, et Eestis on füsioteraapiaga tegeletud juba 20 aastat, kuid paraku ei ole inimesed ikka veel teadlikud, millistel juhtudel võiks füsioterapeudilt abi saada.

"Füsioterapeudi vastuvõtule on oodatud kõik inimesed nii tervisekontrolli eesmärgil kui ka ravi saama. Füsioterapeut oskab hinnata inimese töö- ja tegevusvõimet ning koostada vajaliku harjutusprogrammi kehalise tervise osaliseks või täielikuks taastumiseks. Inimese liikumisvõime parandamiseks saavad füsioterapeudid kasutada erinevaid pehmekoe ravitehnikaid ning füüsikalise ravi meetodeid," ütles Mustimets.

Eesti füsioterapeutide liit asutati 1992. aastal. 20 aastaga on Eestis koolitatud tuhatkond füsioterapeuti, kes töötavad haiglates, polikliinikutes, tervisekeskustes, koolides ja lasteaedades ning järjest rohkem luuakse ka väikeseid erapraksiseid. Eestis koolitavad füsioterapeute Tartu ülikool aastast 1990 ja Tartu tervishoiu kõrgkool aastast 2002.

EFL II aastakonverents toimub reedel, 25. mail algusega kell 10.30 Tartu tervishoiu kõrgkoolis (Nooruse 5).

Täpne kava: http://www.fysiot.ee/userfiles/II%20aastakonverents/Konverentsi%20kava%202012%20(1).pdf

Lisainfo:
Iti Müürsepp, EFL nõukogu liige, tel 5135743, iti.myyrsepp@gmail.com