Eesti õpilased võitsid üleilmsel geograafiaolümpiaadil neli medalit

Tuneesias Kartaagos toimunud võistlusel osales Eestist neli 12. klassi õpilast. Ligi saja õpilase konkurentsis saavutasid kuldmedali väärilise tulemuse Kristo Siig Tallinna Prantsuse Lütseumist ja Ave Lauren Tallinna Reaalkoolist. Karl Samoson Tallinna Reaalkoolist teenis hõbeda ning Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Artur Sta¨kevit¨ pronksmedali. Riikide koondarvestuses sai Eesti 24 osaleja seas Rumeenia järel teise koha.

Võistkondade juhendajateks olid Tallinna Ülikooli teadur Anu Printsmann ja Tartu Ülikooli doktorant Piret Pungas.

Anu Printsmanni sõnul oli Eesti õpilaste tulemus rahvusvahelises konkurentsis suurepärane. "Arvestades, kui põhjalikke geograafialaseid teadmisi olümpiaadiülesanded eeldavad ning asjaolu, et küsimused esitatakse inglise keeles, saab meie õpilasi ainult kiita," ütles Printsmann.

Olümpiaadiülesanneteks olid kirjalik test, multimeediatest ning välitöö. Küsimused puudutasid näiteks Kolumbiat, rahvusvahelist turismi, kliimat ja kliimamuutusi, energeetikat, aga ka Hiinat ja olümpiamänge. Välitöö ülesanneteks olid täpse kaardi tegemine etteantud alast ning pinnavormide ja maakasutuse kaardistamine.

Tuneesia rahvusvahelisel teadmistekontrollil osalenud õpilased läbisid eelnevalt tiheda sõela kodustel olümpiaadidel ning Balti riikide vahelisel geograafiavõistlusel. Lisaettevalmistuse koolitundides õpitule andsid konsultatsioonid Tartu Ülikooli Teaduskoolis.

Eesti õpilased on üleilmsel geograafiaolümpiaadil osalenud alates 2004. aastast ning tulemused on igal aastal olnud väga head.

Vaata olümpiaadi kodulehte www.geoolympiad.org

Lisateave: Anu Printsmann 5347 1524; anu.printsmann@tlu.ee ja TÜ Teaduskool www.teaduskool.ut.ee

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist