Eesti parimad kondiitrid võistlevad Tartu Ülikooli tordi valmistamises

Ülikooli aastapäevatordid valmivad Eesti kondiitrite meistrivõistluse "Aasta kondiiter" raames, mida korraldab Eesti Leivaliit juba 15. korda. Finaalis hakkavad omavahel mõõtu võtma edukalt eelvooru läbinud kuus paremat kondiitrit. Tiitli võitnud kondiiter pälvib meene, diplomi ja kinkekaardi väärtusega 3000 krooni.

Torte hakkab hindama kuueliikmeline žürii eesotsas TÜ õppeprorektori Birute Klaasiga. Lisaks Eesti spetsialistidele kuulub žüriisse ka Soome esikondiiter Raimo Elonen. Võistlustööde juures hinnatakse eelkõige välimust, maitset, meisterlikkust ja töökultuuri ning ka toote väljapanekut.

Eesti Leivaliidu presidendi ja žüriiliikme Neeme Raigi sõnul on võistlustööde hulgas ilmselt mitu ülikooli peahoonet. "375 on väga väärikas juubel ja ülikooli peahoone sambad on Tartu Ülikooli sümbol, niisiis võib arvata, et seda motiivi kasutatakse. Kas võidutorti hiljem ka poest osta saab, sõltub juba esikoha pälvinud kondiitri tööandjast," ütles Raig aga arvas, et tarbijate huvi Tartu Ülikooli tordi vastu oleks kindlasti suur.

12. Tallinna Toidumess - Eesti suurim ja pikima traditsiooniga toitlustuse, toiduainetööstuse ja -müügi kõiki sektoreid liitev mess - toimub 31. oktoobrist 2. novembrini Eesti Näituste messikeskuses Tallinnas.

Täpne info võistluse kohta aadressil: http://www.profexpo.ee/foodfair/yritused_kondiiter.html

Lisainfo: Eesti Leivaliidu president Neeme Raig, tel 509 4002

Anneli Maaring