Eesti parimad soome keele oskajad on Jüri Gümnaasiumis

Algajate arvestuses tuli eskohale Kaidi Suvi Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist (õp. Vesta Leesalu), teine oli Birgit Podelsky Pirita Majandusgümnaasiumist (õp. Elfriede Ait) ja kolmas Krislin Tukia Loo Keskkoolist (õp. Ebe Talpsepp).

Parimatele kinkisid oma aastatellimuse ajakirjad Suomen Kuvalehti, Selkouutiset, Hiidenkivi, Kodin Kuvalehti, Seura, Suosikki, Anna, Me Naiset, Demi, Martat, Kotiliesi ja Kanava. Osalejate vahel loositi välja kaks Kesälukioseura suvekursust Soomes. Loosiõnn naeratas Annely Tankile Paide Gümnaasiumist ja Kreete Randpalule Tartu Forseliuse Gümnaasiumist. Magusate auhindadega toetas olümpiaadi Cloetta Fazer.

Eesti gümnaasiumides õpib soome keelt kolmanda võõrkeelena üle tuhande õpilase. Soome Instituut on koostöös Tartu ülikooli ja Tallinna ülikooli soome keele lektoritega korraldanud soome keele olümpiaadi alates 1998.
aastast. Tänavusel olümpiaadil osales 25 parimat soome keele oskajat 13 koolist. Olümpiaadil lahendati sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid, samuti tuli näidata vestlus- ja kirjutamisoskust. Pärast ülesannete lahendamist oli noortel võimalus kuulata ajakirja Demi toimetuse juhataja Annaleena Jalava ettekannet Soome noorteajakirjadest.

Koolinoorte aineolümpiaadide korraldamist koordineerib Eestis TÜ Teaduskool ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Rohkem infot: http://www.teaduskool.ut.ee/soko

Lisainfo: Soome Instituudi kultuurisekretär Järvi Lipasti, tel 742 7319