EESTI RAHVUSÜLIKOOL TÄHISTAB 86. AASTAPÄEVA

Akadeemilise loengu peab TÜ kehakultuuriteaduskonna prodekaan prof Mati Pääsuke teemal "Sporditeaduste missioon ja võimalused kaasaegses ühiskonnas"
Loengule järgneb Tartu Ülikooli audoktorite promoveerimine. TÜ audoktori tiitli pälvivad Newcastle upon Tyne’i Ülikooli prof Stephen John Proctor Inglismaalt, Turu Ülikooli emeriitprof Ilmar Talve, Baseli Ülikooli prof Jürgen von Ungern-Sternberg Šveitsist ning ajaloodoktor Ants Viires, kes esineb audoktorite nimel ka tervituskõnega. Audoktorite järel antakse 68 uuele Tartu Ülikooli doktorile üle doktoridiplom.

Teist korda antakse emakeelse ülikooli aastapäevaaktusel üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind. TÜ Rahvusmõtte auhind on mõeldud inimesele, kes oma suulise või kirjutatud sõnaga on silmapaistvalt edendanud Eesti riiklikku ja rahvuslikku eneseteadvust. Laureaat saab auhinnaks Ilmamaa kirjastuse poolt välja antava "Eesti mõtteloo" sarja 50 köidet ning klaasist taiese. Laureaat avalikustatakse aktusel, eelmisel aastal pälvis auhinna kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve.

Tervitustega esinevad aktusel Tartu abilinnapea Georg Aher, Europa-Universität Viadrina president prof Gesine Schwan ja ülikooli riigiteaduste 2. aasta üliõpilane Joel Hirv.

Õhtul jätkub rahvusülikooli aastapäev kell 17 Vanemuise 46 õppehoone eest algava tõrvikrongkäiguga. Kell 19 algab TÜ aulas aastapäevale pühendatud kontsert "Rütmide müsteerium", kus kuulajateni jõuavad rahva- ja džässmuusika sünteesid Villu Veski ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite esituses. Kontsert on kõikidele huvilistele tasuta.

Traditsiooniline rahvusülikooli aastapäeva ball algab reedel, 2. detsembril kell 19 Vanemuise kontserdimajas. Aastapäevaballi elegantses ja sundimatus õhkkonnas saavad kokku nii ülikooli tudengid ja vilistlased kui ka õppejõud ja töötajad. Balli läbivaks teemaks on käesoleval aastal "Parimad aastad sinu elus", balli juhivad Liina ja Tõnis Lukas.

Emakeelse ülikooli aastapäeva tähistatakse ka TÜ kolledžites Türil, Narvas ja Pärnus. Peale selle toimub aastapäeva ürituste raames TÜ Sihtasutuse stipendiumide üleandmine ja õigusteaduskonna uue õppehoone Iuridicum II avamine Näituse tänaval.

Eesti ülikooli 86. aastapäeva ürituste täpne kava on aadressil /129569
Aktuse otseülekannet saab jälgida aadressil http://video.ut.ee

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht