Eesti teaduste akadeemia valis neli uut akadeemikut

4. detsembril valis Eesti teaduste akadeemia oma üldkogu istungil 16 kandidaadi hulgast neli uut akadeemikut, kellest kaks kuuluvad Tartu ülikooli.

ETA akadeemiku statuudi kohaselt valitakse akadeemikuks Eesti kodanikest teadlasi, kel on väljapaistvaid saavutusi uurimis- ja arendustöös ja kes on oluliselt arendanud teadust oma valdkonnas. Akadeemikuks võib valida ka teisi väljapaistvaid Eesti loomeisikuid, kes on andnud olulise panuse Eesti vaimukultuuri.

Akadeemikud valib akadeemia üldkogu kandidaatide seast, kelle esitamise õigus on akadeemikutel, Eesti teadus- ja arendusasutuste teadusnõukogudel, teadusseltsidel ja loomeliitudel.

Täppisteaduste alal valiti akadeemikuks Tartu ülikooli tahkisetehnoloogia professor Jaan Aarik.

Tehnikateaduste alal nimetati akadeemikuks Tallinna tehnikaülikooli materjaliteaduse instituudi professor Andres Öpik.

Loodusteaduste alal sai akadeemikuks Eesti maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor Ülo Niinemets.

Õigusteaduse alal pälvis akadeemiku tiitli Tartu ülikooli avaliku õiguse instituudi professor
Lauri Mälksoo
.

Juristist akadeemik valiti viimati aastal 1946.

Fotod: Andres Tennus/TÜ, Ester Vaitmaa/Delfi.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja