Eesti ja väliseksperdid uuendavad Venemaad ja idapartnerlusriike käsitlevat õppekava

24. ja 25. septembril kogunevad Tartus Traderun programmi raames Eesti ja välisriikide eksperdid, et töötada välja programmi uus õppekava 2013.–2014. õppeaastaks.

Projekti koordinaatori Olga Bogdanova sõnul olid eelmisel õppeaastal kursused pigem Venemaakesksed, kuid edaspidi peaks rohkem rõhku panema idapartnerlusriikidele, kuna selleks avaldasid soovi tudengid ning samuti on idaparterid väga koostöövalmid. Just seetõttu on ekspertgruppi kaasatud mitmete eri riikide esindajaid.

Lisaks ekspertkoosolekule toimub 26. septembril ka kolm avalikku loengut, kuhu oodatakse kuulama kõiki, kel on huvi Ida-Euroopa riikide arengu ja hetkeolukorra vastu. Loengud on inglise-ja venekeelsed ning toimuvad Tartus aadressil Lossi 36-104 kell 12.00–16.00.

Tartu Ülikooli poolt koordineeritav Traderun programm on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli, Tallina Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooliga ning selle eesmärgiks on pakkuda kõrgetasemelisi akadeemilisi kursusi, mis tutvustavad Venemaa ja idapartnerlusriikide majandus-poliitilist, äri- ja kultuurikeskkonda ning suurendavad teadmisi ja huvi neis riikides toimuva vastu.

24. ja 25. septembril kokku tulevate ekspertide hulgas on akadeemikuid, praktikuid ja analüütikuid nii Eestist, Venemaalt, Moldovast, Armeeniast, Valgevenest kui ka Gruusiast.

Traderun programmiga on võimalik lähemalt tutvuda aadressil www.traderun.ee

Loengute kava:
12.00–13.00 Georgi Gaganidze: „EU-Georgia trade relations”
Loeng toimub inglise keeles
13.30–14.30 Virgiliu Birladeanu „Grand-narratives and mythmaking of nation-building processes in the East-European Borderland (Belarus, Moldova, Ukraine)”
Loeng toimub vene keeles
15.00–16.00 Vaagn Ovsepyan „Armenia and time”
Loeng toimub inglise keeles

Lisainfo: Olga Bogdanova, Euroopa Kolledži projektijuht, 737 6212, 5665 6776, olga [dot] bogdanova [ät] ut [dot] ee