Eestlaste religioossus on kahanenud

Eesti Kirikute Nõukogu ja Tartu Ülikooli usuteaduskond korraldavad 4. novembril Tartu Ülikooli aulas konverentsi "Elust, usust ja usuelust 2010," kus esitletavast uuringust selgub, et eestlaste usklikkus on viimaste aastatega kahanenud.

Konverentsi korraldaja, TÜ praktilise usuteaduse lektori Kaido Soomi sõnul selgub uuringust, et eestlaste religioossus on viimaste aastatega kahanenud. "Samas tuli ka välja, et usklike ja mitteusklike inimeste moraal ning väärtushinnangud palju teineteisest ei erine," lisas Soom.

Konverentsi eesmärk on analüüsida 2010. aastal toimunud samanimelise religioonisotsioloogilise küsitluse neljanda etapi tulemusi, et otsida vastust küsimusele, milline on tänapäevase eestimaalase kaemus vaimsusest, religioonist ja selle praktiseerimisest. Uuringu tarbeks küsitleti Eestis 1000 inimest.

Käesoleva aasta uuringu tulemusi vaadeldakse ka varasemate uuringute taustal, et näha muutusi, mis eestimaalaste vastavates arusaamades viimase 16 aasta jooksul on toimunud.

Rohkem infot: http://www.ekn.ee/index.php

Lisainfo: Kaido Soom, TÜ praktilise usuteaduse lektor, tel 737 5963, kaido.soom@ut.ee