Eile leidis Tartu Ülikooli üles üle tuhande noore

Eilse Tartu kõrgkoolide lahtiste uste päeva jooksul külastas Tartu Ülikooli ja selle teaduskondi üle tuhande koolilõpetaja.

Tudengikandidaadid tutvusid ülikooli ajaloolise peahoone, teaduskondade ja raamatukoguga. Külastati ka muuseume, spordiklubi ja ühiselamuid. Nõustajad andsid infot õppimisvõimaluste ja karjääriplaneerimise osas. Õpilased said ka avatud loenguid külastada ning vahetult tudengitega suhelda.

TÜ turundusspetsialist Kaisa Jõgi märkis, et huvi Tartu Ülikooli vastu oli suur ning tagasiside üdini positiivne. "Mitmed tõid välja, et teaduskondades kohapeal saadi soovitud erialast ja valikuvõimalustest selgem pilt ning ka loengud olid väga huvitavad. Veel tõstsid abituriendid esile Tartu linna erilist akadeemilist aurat," ütles Jõgi.

Enim huvitusid koolilõpetajad traditsiooniliselt arstiteaduskonnast, loodus- ja tehnoloogiateaduskonnast ning filosoofiateaduskonnast. Lahtiste uste päevale tõi õpilased 612 istekohaga erirong, millele registreerunuist enamik tuli oma sõnul tutvuma just Tartu Ülikooliga.

Tartu Ülikooli lahtiste uste päeva avamist ja põnevaid aulaettekandeid saab tagantjärele meenutada UTTV vahendusel http://www.uttv.ee/naita?id=4789.

Lisainfo: Kaisa Jõgi, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, tel 737 6271, kaisa.jogi@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja