Emakeeleolümpiaadil pannakse proovile õpilaste teadmised meedia keelekasutusest

12. ja 13. märtsil 2010 toimub Tartu Ülikoolis õpilaste 25. emakeeleolümpiaadi lõppvoor, millega ühtlasi tähistatakse emakeelepäeva. Olümpiaadi teemaks on sel aastal meedia keel.

"Meedia mõjutab meie igapäeva keelekasutust oluliselt," ütles olümpiaadi korraldaja, Tartu Ülikooli õppejõud Kersti Lepajõe. "Meedia kaudu tulevad kasutusele uued sõnad, kinnistuvad keelekasutusviisid ja -tavad."

Olümpiaadi lõppvooru on kutsutud 80 parimat emakeeletundjat, kes võistlevad kolmes vanuserühmas – 7.–8. klasside, 9.–10. klasside ja 11.–12. klasside arvestuses. Parimate autasustamine ja emakeelepäeva tähistamine toimub ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis 13. märtsil kell 12.

Emakeelepäeva aktuse avab Tartu Ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaas. Noortele keelehuvilistele peab ettekande tänapäeva meediast ja selle mängureeglitest meediakriitik ja ülikooli õppejõud Tiit Hennoste. Aktusel esineb ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi koor. Üritus lõpeb lillede asetamisega Kristjan Jaak Petersoni mälestussambale.

Olümpiaadi eesmärgiks on äratada õpilastes sügavamat huvi emakeele ja selle kasutusvaldkondade vastu, arendada iseseisva uurimustöö oskust, loomingulisust ja leidlikkust keelega seotud nähtuste kogumisel ja analüüsimisel.

Lisainfo: Kersti Lepajõe, emakeeleolümpiaadi korraldaja, tel 737 6127, e-post kersti.lepajõe@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja