Emakeelepäeval autasustatakse Tartu Ülikoolis emakeeleolümpiaadi parimaid

"Uurimused hõlmavad folkloori kogu selle kirevuses – keskendutud on näiteks erinevate koolide traditsioonidele, kaasõpilasi ja õpetajaid puudutavale pärimusele, argipäevausundile, on-line-artiklite kommentaaridele, blogifolkloorile, hängijate pärimusele jne," ütles emakeeleolümpiaadi komisjoni esimees Risto Järv.

Noorema vanuseastme (7.-8. klass) piirkonnavoorudes lahendati erinevaid ülesandeid ning seal osales ligi 500 õpilast üle Eesti. Vanema vanuseastme (9.-12. klass) õpilased kirjutasid kokku 106 uurimistööd, mida hindas olümpiaadi keskkomisjon.

Tartus 13.–14. märtsil toimuvasse lõppvooru on kutsutud kokku 78 õpilast – nooremas vanuseastmes piirkondade parimad, vanemas vanuserühmas parimate uurimustööde kirjutajad. Olümpiaadil lahendatakse pärimustekstide tundmist ja interpreteerimist ning folkloristika üldteooriat puudutavaid ülesandeid.

Olümpiaadi korraldab Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule õppetool. Peale Haridus- ja teaduministeeriumi toetavad emakeeleolümpiaadi kirjastused Koolibri ja Ilmamaa ning A. Le Coq Aura kaubamärgiga.

Lisainfo: emakeeleolümpiaadi komisjoni esimees Risto Järv, tel 5190 4371

Liina Jürgen