Emeriitprofessor akadeemik Huno Rätsep tähistab juubelit konverentsiga

28. detsembril 2012 tähistab tunnustatud keeleteadlane, Tartu ülikooli emeriitprofessor akadeemik Huno Rätsep oma 85. sünnipäeva konverentsiga „Keeleuuenduse aastasada“.

Huno Rätsepa uurimisvaldkond on olnud väga lai, hõlmates teemasid eesti keele sõnavara ja grammatika ajaloost kuni tänapäeva eesti keele lauseõpetuseni. Tartu ülikooli eesti keele õppejõuna on Huno Rätsep töötanud alates 1954. aastast kuni emeriteerumiseni 1994. aastal, aastatel 1975-1992 oli ta eesti keele kateedri juhataja.

Sellesse austusväärselt pikka aega mahub ka omas ajas uudsete strukturaallingvistika ideede tutvustamine ja oma koolkonna rajamine, paljude kraaditööde juhendamine, mahukas teadustöö ning üliõpilasi innustavate loengukursuste ja seminaride pidamine.

28. detsembril tähistatakse auväärse teadlase ja õppejõu sünnipäeva konverentsiga „Keeleuuenduse aastasada“. Üritus algab kell 11 Tartu ülikooli senati saalis (Ülikooli 18-204). Lisaks juubilarile enesele esinevad konverentsil tema õpilased ja kolleegid.

Konverentsi ettekanded:

Huno Rätsep: „Johannes Aavik 1913. aastal eesti keelt korraldamas“
Kristiina Ross: „Vanad uuendused lõuna- ja põhjaeesti keeles“
Martin Ehala: „Keeleuuendamise piirid ja analoogia“
Karl Pajusalu: „Eesti keeleuuendus ja murded“

Vaata konverentsiülekannet UTTV-st.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"123580","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Tiia Margus, Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi koordinaator, tel: 737 5221, e-mail: tiia.margus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja