Esimesena Eestis: ligipääs teaduskirjandusele läbi otsinguportaali Discovery

Suurim teaduskirjandust koondav otsinguportaal EBSCO Discovery on nüüdsest esimesena Eestis kättesaadav Tartu ülikooli raamatukogu vahendusel.

TÜ arvutivõrgus kättesaadavate andmebaaside hulk on pidevalt suurenenud, seetõttu on vajaliku informatsiooni leidmine järjest keerulisem.

Ühisotsinguportaal vähendab oluliselt õppe- ja teadustööd tegevate inimeste vaeva teemakohaste materjalide leidmisel. Kiireks ja mugavaks teeb otsingu see, et ühe päringuga saadakse ülevaade paljudes andmebaasides sisalduvast.

Kiire ja kasutajasõbralik otsinguportaal EBSCO Discovery on mõeldud eelkõige uut teemakohast kirjandust otsivale üliõpilasele ja õppejõule. EBSCO Discovery abil on võimalik otsida teadusajakirjade artikleid, e-raamatuid, ajakirju ja palju muud.

Pidevalt kasvav ja täienev EBSCO teadmusbaas sisaldab üle 64 tuhande ajakirja, 6 miljoni raamatu, 400 tuhande konverentsikogumiku metaandme. Suur osa teadusartiklitest on tervikteksti tasemel indekseeritud.

Teenus toimib Tartu ülikooli arvutivõrgus. Link EBSCO Discovery portaalile Tartu ülikooli võrgus on leitav siit: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=eds

Lisainfo:
Kärt Miil