Esmakordselt ehitab rühm Eesti üliõpilasi valmis kosmosesatelliidi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41332","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TÜ Füüsika Instituudi õppedirektori Kaido Reivelti sõnul on eestlased küll ka varem ehitanud kosmoseuuringutes rakendatavaid seadmeid, mida kasutati Nõukogude Liidu kosmosejaamades, kuid viimased 15 aastat pole selles valdkonnas midagi tehtud. "Projekti üheks eesmärgiks ongi tõestada eestlaste võimekust kaasa rääkida tänapäevastes kosmoseuuringutes, samuti koolitada spetsialiste, kellel on nii teoreetilised kui ka praktlised teadmised kosmosetehnoloogias ning selle valdkonnaga seonduvas reeglistikus," ütles Reivelt.

Rühma kuuluvad Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilased, kelle ülesandeks on lisaks praktilisele satelliidi valmisehitamisele leida rahastajad, saavutada luba satelliidi kosmosesse lennutamiseks ning mõelda välja seadme rakendus. Kogu töö on planeeritud üliõpilaste poolse initsiatiivi kesksena, teadlased Tartu Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist jäävad nõuandvale positsioonile.

Eesti jaoks ainulaadne projekt on maailmas suurtes ülikoolides järjest enam leviv, kõige enam kasutatakse sellelaadseid tööülesandeid tudengite elu põnevaks muutmiseks USA ülikoolides.

Lisainfo: Mart Noorma, TÜ Füüsika Instituudi kosmose- ja militaartehnoloogiate töörühm, tel 5822 9748

http://www.estcube.eu/
http://www.fyysika.ee/