Ettevõtlusnädala üritused Tartus Ülikoolis 6.-10. oktoobril

Tartu Ülikooli ürituste kava:

"Sissesõit teadlaste maailma – keemia"
Esmaspäeval, 6. oktoobril kell 15.00 – 17.00 kogunetakse keemiahoone fuajees (Jakobi 2).
Õpilastele ja tudengitele mõeldud tutvumine Tartu Ülikooli keemia instituudi tööga. Päeva jooksul annavad instituudi teadlased ülevaade Tartu Ülikooli keemia instituudi peamistest teadus- ja tehnoloogiaalastest uurimissuundadest ning käsitletakse keemia seotust materjalitehnoloogiaga. Külastada saab uurimislaboratooriume, kus demonstreeritakse uurimiskomplekse ja kohapeal valmistatud materjale ning seadeldisi.

"Sissesõit teadlaste maailma - füüsika."
Teisipäeval, 7. oktoobril kell 15.00 – 17.00, kogunetakse TÜ füüsika instituudi fuajees (Riia 142). Füüsika instituudi õppedirektori Kaido Reivelti juhtimisel näevad külastajad, millega tegelevad instituudi füüsikud ja materjaliteadlased. Külastatakse laboreid ja vesteldakse asjaosalistega, tutvutakse teadusbussiga.

Seminar "TÜ tehnoloogiainstituut – energiasüst majandusele"
Neljapäeval, 9.oktoobril kell 14-17.
14.00 TÜTI konverentsisaal, Nooruse 1.
TÜ tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura annab ülevaate tehnoloogiainstituudist ja Tartu Ülikooli rollist majanduse elavdamisel.
14.30 – 15.30 TÜ tehnoloogiainstituudi tutvustus. Energiatõhus ehitis.
Energiatõhusa ehituse tuumiklabori juhataja Tõnu Mauring räägib hoonete energiatõhususest ning kuidas Tartu Ülikool saab aidata küttekulude kärpimisel ja hoonete sisekliima parandamisel.
16.00 – 17.00 Robootika.
Polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo juhatab huvilised robotite maailma. Tartu Ülikooli teadlasi assisteerivad robotid teaduskeskuse AHHAA robotipargist.

Ettevõtlusnädal saab teoks linnade, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Swedbanki koostöös, mille eesmärgiks on leida ja julgustada inimesi ettevõtlusega alustamiseks ning innustada juba tegutsevaid ettevõtteid püüdlema edasi ning oma tegevust edasi arendama.

Üritustele saab registreeruda siin. Kogu nädala kava vaata ettevõtlusnädala koduleheküljelt.

Lisainfo: Jan Seepter TÜ regionaaltegevuse peaspetsialist ( jan.seepter@ut.ee, 737 6603).