Euroopa kolledži külalislektorina peab loengu Kristiina Ojuland

Euroopa parlamendi Eesti saadikute avalike loengute sari jätkub endise Eesti välisministri Kristiina Ojulandi loenguga Tallinnas (Teatri väljak 3, ruum 309) reedel, 24. mail kell 14.30. Tegemist on sarja neljanda üritusega, mille raames arutleb Tartu ülikooli Euroopa kolledži külalislektor teemal „Euroopa Liit ja Venemaa – kas rivaalid või partnerid?“.

Euroopa Liidu jaoks on Venemaa tähtsuselt kolmas kaubanduspartner ja tihedat koostööd tehakse nii poliitilistes kui ka julgeoleku küsimustes. Venemaa jaoks on Euroopa Liit aga koguni esimese tähtsusega kaubanduspartner impordi ja ekspordi osakaalult. Loeng keskendub sellele, kuidas nende kahe suurjõu omavahelised suhted on viimastel aegadel muutunud ja millised faktorid seda mõjutavad.

Ettekandele järgneb lühikene diskussioon, kus huvilistel on võimalik esitada antud teemal saadikule küsimusi.

Loengute sarja viiakse läbi TÜ Euroopa kolledži Euroopa õpingute magistriprogrammi raames, mis  toimuvad Tartus ja Tallinnas. Varem on juba esinenud Tunne Kelam, Ivari Padar ja Indrek Tarand, kes puudutasid vastavalt Euroopa Liidu põllumajanduse, eelarvepoliitika ja föderaalsuse temaatikaid.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6375, 564 72286, e-post: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja