Euroopa sisemeditsiini föderatsioon tunnustas sisehaiguste eriala arengut Eestis

27. ja 28. septembril kogunesid Tartu ülikoolis konverentsile ja aastakoosolekule Euroopa sisemeditsiini föderatsiooni liikmesriikide organisatsioonide esindajad 23 riigist. Toimumiskoha valikuga tunnustatakse ning toetatakse sisehaiguste eriala arengut vastavas riigis, Eestis.

Erinevate haiguste koosesinemine on täiskasvanutel muutumas üha tavalisemaks. „Paljude kaasuvate haigustega arvestamine ja nende koos ravimine nõuab arstidelt märksa enam kui pelgalt haige põhiprobleemi lahendamist,“ rääkis TÜ sisekliiniku juhataja professor Margus Lember.

Lemberi hinnangul tähendab see ühelt poolt patsiendi käsitlusse rohkemate kitsa eriala spetsialistide kaasamist, teisalt suurendab see vajadust meditsiini laiuti tundvate arstide järele. „Oskus kroonilisi haigusi diagnoosida, ravida ning nendega arvestada on olulised kõigile arstidele, mistõttu sisehaiguste hea tundmine on nurgakiviks kogu meditsiinile.“

Sisemeditsiini temaatika käsitlemiseks korraldasid Tartu ülikool, TÜ kliinikumi sisekliinik ja Eesti sisearstide erialaühendus 26. septembril Tartu ülikoolis konverentsi „Mitmete haigustega patsient sisemeditsiinis“ ning 27. septembril toimus Tartu ülikoolis Euroopa sisemeditsiini föderatsiooni nõukogu aastakoosolek.

Konverentsil esinesid lektorid erinevatest välisriikidest, neist tuntumad on professor Maria Dominica Capellini Milaanost, professor Ramon Pujol Barcelonast ning professor Kimmo Kontula Helsingi ülikoolist.

Konverentsi avamisel esinevad tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ning Mari Mathiesen Eesti haigekassast.

Lisainfo: Margus Lember, TÜ sisekliiniku juhataja, sisehaiguste propedeutika professor, tel: 731 8600, 5331 8600, e-post: margus.lember@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja