Euroopa Üliõpilasliidu esimeheks valiti TÜ tudeng

6. mail Tallinnas toimunud Euroopa Üliõpilasliidu üldkogul valiti organisatsiooni esimeheks Tartu Ülikooli riigiteaduste tudeng ning praegune liidu aseesimees Allan Päll.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38592","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"Eelseisev aasta on kindlasti väljakutseterohke, sest kõrgkoolid on oma olemuselt muutumas kiiremini kui kunagi varem," rääkis Päll ajalehele Postimees.

"Tekkimas on kõrgharidusturg Euroopas ja maailmas. See aitab küll üliõpilastel paremini liikuda, kuid samas toimub ka kulude viimine eksklusiivselt tudengite õlule. Tudengiorganisatsioonide meelsust vaadates tuleb sellele trendile kindlasti vastu seista ning see ongi järgmise aasta suurimaks väljakutseks."

Päll on varem töötanud Eesti Üliõpilaskondade Liidus sotsiaalpoliitika nõunikuna ja juhatuse aseesimehena. Alates 2009. aasta juulist töötab ta Euroopa Üliõpilasliidus juhatuse aseesimehena. Ta õpib Tartu Ülikoolis riigiteadusi.

Juhatuse aseesimeheks valiti Karina Ufert Leedust. Valitud juhatuse volitused algavad 1. juulil ning kestavad 30. juunini 2012.

Euroopa Üliõpilasliit on Euroopa üliõpilaste katuseorganisatsioon, mis esindab üle 11 miljoni üliõpilase. Liidu peamine eesmärk on edendada üliõpilaste hariduslikke, sotsiaalseid, majanduslikke ja kultuurilisi huve Euroopa tasandil.

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja