Farmaatsiadotsent pälvis kolmekordse tunnustuse

Tartu ülikooli farmatseutilise keemia dotsent Toivo Hinrikus pälvis kolleegide, arstiteaduskonna ja üliõpilaste tunnustuse nii õppetöö arendamise kui teadustegevuse eest.

Farmaatsia instituudi 170. aastapäevale pühendatud konverentsil 12. oktoobril 2012 anti dotsent Toivo Hinrikusele üle Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi tunnustus. Tema nominendiks esitamisel tõsteti esile dotsendi pühendumist ning kauaaegset tegevust õppejõu, õpetlase ja juhina. Tunnustuse paistel nimetati ta üheks Eesti akadeemilise farmaatsia sümboliks. Dotsendi pühendumus ja suur panus teadusmaastikul sai ära märgitud ka arstiteaduskonna aastapäevakonverentsil dekaani prof Joel Starkopfi poolt, kes andis Hinrikusele üle teaduskonna medali.

Hinrikus on kõrgelt hinnatud ka arstiteaduskonna tudengite seas, mida kinnitab Tartu ülikooli Rohuteaduse Seltsi (TÜRS) eestvedamisel läbiviidud üliõpilasküsitlus. Küsitluse tulemuste põhjal on tunnustatud kõikide kursuste lemmikõppejõudu ning nimetatud farmaatsia instituudi parim õppejõud. 2012. aasta tudengite tunnustus ja TÜRS-i rändkarikas liikus Hinrikuse valdusesse.

Dotsent Hinrikus on üle 200 publikatsiooni autor, mis lisaks farmatseutilisele analüüsile käsitlevad farmaatsia ajalugu ja eriala terminoloogiat.

1944. aastal apteekri perekonnas sündinud Toivo Hinrikus lõpetas TRÜ arstiteaduskonna proviisorina 1969. aastal. Alates 1981. aastast töötab Hinrikus farmaatsia instituudis dotsendina (aastatel 1993-1998 farmaatsia instituudi juhataja, korraline professor). Muude ametite kõrval on ta Eesti Vabariigi Sotsiaalministeeriumi farmaatsiaterminoloogia ekspertkomisjoni esimees, sotsiaalministri moodustatud ravimite müügilubade komisjoni liige ja TÜ avatud ülikooli proviisoriõppe programmijuht.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja