Filosoofiaolümpiaadil selgus Tartus toimuva rahvusvahelise võistluse Eesti esindus

Pühapäeval lõppenud 12. filosoofiaolümpiaadi lõppvoor selgitas tänavused Eesti parimad noored filosoofiatundjad. Lõppvoorus osales eelvooru tulemuste põhjal viisteist 9.–12. klassi õpilast. Olümpiaadi võitjana väljus Marta-Liisa Talvet Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klassist.

Lõppvoorus pidid osalejad sooritama kolmeosalise olümpiaaditöö: kirjutama nelja tunni jooksul võõrkeelse essee, lahendama loogika testi ja näitama filosoofia põhimõistete ning teooriate tundmist.

Kuivõrd 23. rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad (IPO2015) toimub tänavu 14.–18. maini Tartus, võib Eesti korraldajana välja panna kuni kümneliikmelise võistkonna.

Kasutades korraldajaõigust, esindavad Eestit äsjalõppenud olümpiaadi kümme parimat tulemust saanud õpilast. Meeskonda kuuluvad Hugo Treffneri gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi, Gustav Adolfi gümnaasiumi, Tallinna reaalkooli, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilased.

Filosoofiaolümpiaadi lõppvooru tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/filosoofiaolumpiaad.

Neli päeva (26.–29. märts) väldanud ürituse sisse mahtus veel mitmeid rahvusvaheliseks olümpiaadiks ettevalmistavat koolitust, mis viidi läbi Tartu ülikoolis. Õpilased osalesid seminaridel ja kuulasid loenguid loogikast, kriitilisest mõtlemisest, allikteksti analüüsist ja esseede kirjutamisest.

Võistlus peeti Tartus Herbert Masingu koolis. Preemiad auhinnaraamatutena pani välja Tallinna ülikooli kirjastus.

Olümpiaadi läbiviimist koordineeris Tartu ülikooli teaduskool ning seda rahastas haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Heidy Meriste, TÜ eetikakeskuse referent, žürii esimees, tel: 56285693, e-kiri: heidy.meriste@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja