Hiina nädalal saab teada, kuidas ajada hiinlastega äri

18.–26. aprillil toimub Tartu linnavalitsuse, Hiina saatkonna ja Tartu ülikooli Aasia keskuse ning teiste partnerite eestvedamisel Hiina nädal. Üheksa päeva jooksul on võimalik osa saada nii loengutest, töötubadest, kinolinastustest kui ka teatrietendustest.

Hiina nädala avab tänavu 18. aprillil majandusseminar „Ettevõtluse võimalused Hiinas“. Sama päeva õhtul saab Cinamonis vaadata dokumentaalfilme „Loodusfotograaf“ ja „Shennongija – lõpmatu elujõu allikas“.

19. aprillil peab Marko Mihkelson loengu teemal „Euroopa-Hiina suhted USA välispoliitiliste väljaütlemiste taustal“. Kell 19.00 näeb Cinamonis tõsilool põhinevat filmi kolmest noorest inimesest, kes püüavad oma unistusi teoks teha Hiinas toimuvate suurte muutuste taustal.

Pühapäeval, 23. aprillil muutub Tartu Mänguasjamuuseum pandakarude ja draakonite kodumaaks. Perepäev „Draakonid ja pandad“ pakub mängu- ja meisterdamislusti.

Aasiapärase toidu austajad saavad Hiina moodi toitu valmistada 24. aprilli õhtul Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus.

Teisipäeval, 25. aprillil räägib Siiditee initsiatiivist Hiina suursaadik Eestis T.E. Qu Zhe loengus „One Belt, One Road.“ Tartu ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Süldi sõnul on „One Belt, One Road“ (OBOR) initsiatiivi raames seadnud Hiina eesmärgiks tugevamalt ühendada Euraasia majanduspiirkond maismaad ja merd mööda minevate transpordi- ja kaubateedega ja sealt edasi ka Euroopa riikidega.

Hiina nädala kahel viimasel päeval saavad huvilised nautida Pekingi tantsuteatri külalisetendust Vanemuise teatri suures majas.

Kogu Hiina nädala raames on TÜ Ajaloomuuseumis on avatud fotonäitus „Silk Road-The New Look”.

Elo Süldi sõnul on Hiina ja Tartu üha enam seotud, kuna Hiina ülikoolide huvi Tartu ülikooli järjest kasvab. „Viimasetel aastatel on just Hiina suunal eriti rohkelt erinevaid partnerlepinguid sõlmitud ja märksõna „mobility“ iseloomustab Eesti ja Hiina üliõpilaste ja teadlaste liikumist ning erinevate võimaluste kasutamist, mida pakkuvad Aasia riigid ja Euroopa.“

Vaata Hiina nädala täielikku programmi Aasia keskuse koduleheküljelt.

Kontakt: Elo Süld, TÜ Aasia keskuse juhataja, +3725284922, elo.suld@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp