Ideelabor avab enneolematu hooaja

Homme, 15. septembril avab TÜ Ideelabor uue hooaja SPARKis, kus toimub terve päeva vältav „Ideede häkaton“ põnevate ideede arendamiseks ja meeskonnakaaslaste leidmiseks. Üritus on sissejuhatus Ideelabori piloteeritavasse ainesse „Ideest teostuseni“.

Ideelabor alustab sügisel uue hooajaga. Käivitub seitse uut projekti, kus kõigil ettevõtlikel tudengitel on võimalik arendada oma äriideid, kuulata rahvusvaheliselt tuntud start-up-firmade tegijaid või juhtida meeskond äriideede konkursi Kaleidoskoop finaali. Teadmisi on võimalik koguda nii Tartus, Pärnus, Narvas kui ka piiri taga Riias.

Uue projektina on sel semestril avatud ärimudeli arendamise töötubade sari edasijõudnud tiimidele -  STARTER Advanced programm. Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul on rõõmustav, et sel hooajal suudetakse pakkuda koolitusprogrammi juba tegutsevatele tiimidele, toetades sel viisil nende teekonda esimese maksva kliendini. Programm algab 21. septembril Paabelis, kus kõigil huvilistel on võimalik oma äriideed programmiga liitumiseks esitleda. Töötubasid juhivad rahvusvahelise kogemusega praktikud.

Ideelabori tegevused laienevad sel semestril hoogsalt ka väljapoole Tartut ja Eestit. Pärnus alustab 20. septembril taas äriideede arenguprogrammi STARTER põhiprogramm. Sel korral on programmis osalejaid nii ülikoolist, kutsekoolist kui gümnaasiumitest. Täiesti uue projektina käivitub koostöös TTÜga STARTERi põhiprogramm Virumaal. Inspiratsiooniüritus „100 ideed, mis muudavad maailma“ toob huvilised kokku juba sel reedel, 15.septembril TÜ Narva Kolledžis. Magusaks auhinnaks on mõlema programmi parimale meeskonnale pääse sTARTUp Day’le Kaleidoskoobi lõppvooru oma ideed esitlema. sTARTUp Day toimub sel aastal 8. detsembril AHHAA teaduskeskuses.

Ideelabor liigub julgelt ka välismaale. „Ideelabori kogemused tudengimeeskondade arendamisel ja äriideede arenguprogrammi STARTER läbiviimisel on toonud Ideelaborile koostööpakkumisi isegi rahvusvahelistelt partneritelt. Näiteks osaleme Eesti ja Läti koostööprojekti eelkiirendiprogrammis EstLat-Accelerate, mis algab Garage48 häkatoniga „Hardware & Arts“ 29.09.-01.10. Riias. Oluline info on ka see, et erinevalt STARTER programmidest ei pea siin osalejad olema tudengid. Lisaks jagame STARTER programmi kogemust Ukrainas, kus 2018.a. algul käivitub koostöös Kiievi erinevate ülikoolidega STARTER@Ukraine programm,“ sõnas ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja kohusetäitja Piret Arusaar.

Kõikide programmide kohta leiab rohkem infot Ideelabori kodulehelt: ideelabor.ut.ee

STARTER programmi Ukrainas rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest

STARTER Advanced programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

EstLat-Accelerate projekti elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Programmi kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:
Maret Ahonen, Ideelabori juhataja, 522 5910, maret.ahonen@ut.ee