Idufirmade suveseminaril kohtusid start-up entusiastid

22.-23. augustil Nelijärvel toimus StartSmart! idufirmade suveseminar keskendub füüsiliste toodete loomisele, turule toomisele ja müümisele. TÜ ideelabori juhi Kalev Kaarna modereerimisel lahendatakse suveseminari töötoas reaalseid probleeme ning luuakse legode abil neile prototüüpide näol ka töötavaid lahendusi.

Alustavatesse ettevõtjatesse süstivad oma teadmisi ja rahvusvahelisi kogemusi hinnatud tegijad Eestist ja välismaalt. Näiteks astub üles pikaajalise ettevõtluse taustaga Dan Seidman, kes lahendas Mobicloud TM riistvara platvormi väljaarendamisega digitaalmaailma vaevanud ülekandekiiruse probleemi. Oma loo rääkimisel keskendub Dan sellele, kuidas jõuda jooniste tegemisest reaalse tootmiseni ning sealt edasi läbilöögi ja turu vallutamiseni.

Üles astub ka Andri Laidre, kes omab pikaajalist tootearenduse kogemust enda asutatud ettevõttes Flydog Solutions, kus alates eelmisest aastast hakati arendama mereseiresüsteemi, mille esimene prototüüp paigaldati Soome. Ettekandes jagab Andri toote loomisel saadud kogemusi.

Oma kogemust jagab teiste hulgas ka Hannes Tarn, kes tegutseb arendusjuhina Eesti ettevõttes Bolefloor, mis toodab uudseid kaarjaid põrandalaudu. Toode on tuntust saavutanud tänaseks juba üle maailma ja kogu Bolefloori tootmisprotsessi on sügavalt sisse põimitud innovaatiline tehnoloogia, sest omavahel kokku sobivad põrandalauad otsib välja keerukas arvutiprogramm. Nelijärvel jagab Hannes oma kogemusi Bolefloori turuletoomisest ja maailmas läbilöömisest.

Üks esinejatest, Taavi Lindmaa on start-up entusiast, kes on muuhulgas seotud Lean Startup Machine Helsinki korraldamisega. Nelijärvel keskendub ta kliendiarendusele ning räägib ühtlasi ka sellest, kuidas testida oma ettevõtte ideed ilma raha ja aega kulutamata.

Õhtune praktiline osa ja üks paeluvamaid tegevusi suveseminaril on töötuba, mille aitab koostöös MTÜ robootikaga läbi viia üritust modereeriv Tartu ülikooli ideelabori juht Kalev Kaarna. Töötoas lahendatakse reaalseid elulisi probleeme ning luuakse legode abil neile prototüüpide näol ka töötavaid lahendusi.

Start-up ettevõtjatele põhjustab tihti frustratsiooni oma ideedega üksi olemine, rahastuse ja meeskonna puudumine – teinekord ka see, et oled ainus, kes usub oma inimkonna probleeme lahendava ettevõtmise edusse. Teisel päeval annabki osalejatele tõelise motivatsioonisüsti tunnustatud koolitaja Alar Ojastu, kes jagab nõu, kuidas parandada suhtlemisoskust, olla innovaatilisem, avaldada muljet, paista teiste seast paremini silma, suurendada sissetulekut, ja teha õigeid otsuseid.

Konverentside, praktiliste seminaride ja töötubade sari StartSmart! on ettevõtlusega alustanud või sellest alles mõtlevale ettevõtjale suurepäraseks hüppelauaks oma tulevikuäri loomisel.

StartSmart! projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu Interreg IV A programm 2007-2013 vahenditest.

Loe lisa ka Tartu ülikooli ideelabori kohta nende kodulehelt.

Lisainfo: Merit Imala, Eesti arengufond StartSmart! projektijuht, tel: 616 1100, e-post: merit.imala@arengufond.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392